Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus k53SM - Przegrzewanie ogólne laptopa

golona123 25 Kwi 2015 15:09 729 2
  • #1 25 Kwi 2015 15:09
    golona123
    Poziom 10  

witam. od jakiś 2 miesięcy przegrzewa się strasznie laptop asus K53SM, ma on około 4 lata, i około 2 lata temu była zmieniana pasta pod procesorem. Od tamtego czasu laptop nie był rozbierany. Chciałbym mu na początek zakupić jakąś podkładkę chłodzącą, ale nie taką pierwszą, lepszą, ale tak do 200 zł. Polecacie coś może. Tylko czytałem też wypowiedzi, że mało ludzi kupuje podkładkę chłodzącą na biurko, bo się nie przydaje, jedynie jak laptop jest często użytkowany w łóżku, ale u mnie takie coś nie ma miejsca. Podkładkę muszę kupić jakąś z tego względu, że temperatura procesora za szybko przekracza 100 st Celsjusza co doprowadza często do BSOD'a, również karta graficzna się grzeje. Tak więc prosze o pomoc i pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Kwi 2015 15:23
    goldi74
    Poziom 43  

Na początek wyczyść z kurzu układ chłodzenia (łopatki wentylatora i żeberka radiatora). Jeżeli nigdy nie było to czyszczone to w tej chwili na pewno jest tam gruba warstwa zbitego kurzu który blokuje przepływ powietrza.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Kwi 2015 15:29
    Xayu
    Poziom 10  

Moim zdaniem podkładka pod laptopa średnio spełnia swoje zadanie. Przy trzymaniu na kolanach, czy w łóżku powinna wystarczyć zwykła deska. Polecam jak kolega wyżej napisał wyczyścić z kurzu, a poza tym warto nałożyć dobrą pastę. Wymieniłem u siebie ostatnio pastę na jakąś pokroju Arctic Silver i kultura pracy komputera znacznie się poprawiła. Przed wymianą wentylator dosłownie "wył", a po tym prostym zabiegu pracuje na b. niskich obrotach.

0