Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia-do czego służy trzeci pin oznaczony "P"

25 Kwi 2015 18:17 1296 2
  • Poziom 14  
    Witam ekspertów.
    W mojej Captivie padł alternator.
    Kupiłem alternator od Chevroleta Epica,jest taki sam.Sprawdziłem w serwisie,GM stosuje te alternatory w obu samochodach.Problem jest tylko z ilością pinów w regulatorze napięcia.
    Oba regulatory są identyczne,ale w Captivie mam dwa piny oznaczone jako F i L , natomiast Epica ma trzy piny: F , L , oraz P.
    Do czego służy ten trzeci pin ?
    Mogę alternator włożyć do samochodu i podpiąć wtyczkę ? Po podpięciu wtyczki ten trzeci pin będzie po prostu nie wykorzystywany,on sam mi nie przeszkadza.Tylko czy regulator będzie mi normalnie działał ?
    Bardzo proszę o pilną odpowiedź.Trudno dostać części do Captivy a w serwisie to ...ho,ho.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    P (zazwyczaj oznaczane jako W) jest wyjściem na obrotomierz, niekiedy ten sygnał idzie też do tachografu. Teoretycznie, praktycznie i od kiedy pamiętam nie podłączenie pinu obrotomierza nie miało żadnego wpływu na pracę regulatora.

Skoro piszesz, że regulatory mają inna liczbę pinów to błędne jest stwierdzenie, że alternatory są identyczne.
    Stosowanie jednego alternatora w dwóch modelach o niczym jeszcze nie przesądza. Pamiętaj, że w ramach jednego modelu występują jeszcze różne wersje, które w zależności od zainstalowanego wyposażenia różnią się zapotrzebowaniem na energię co w konsekwencji często oznacza to, że różnią się one również alternatorami.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Rozumiem z Twojej wypowiedzi,że alternator powinien działać normalnie.
    Jeśli chodzi o sam alternator,to ja zdaję sobie sprawę z różnic prądowych,ale one naprawdę są te same.Różnią się tylko regulatorami.
    Proszę,abyś zerknął pod ten adres: http://www.potak.com.pl/CAPTIVA-ALTERNATOR-2.0-DIESEL,30167/opis
    Pozdrawiam.

Dodano po 17 [minuty]:

Właśnie skończyłem montaż alternatora i odważyłem się samochód uruchomić.Wszystko jest w porządku.Ładowanie książkowe.
    Dziekuję za wskazówki.
    Pozdrawiam.