Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother 7010L - Duchy na wydrukach

26 Kwi 2015 09:52 963 4
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam sprzęt jak w temacie, walcze już z nim ponad tydzień, brakuje mi już pomysłów,a więc:
    Nie ważne czy przy kserowaniu, czy drukowaniu na papierze odbija się ta sama treść kilkakrotnie oraz z tyłu kartki poziome ciemne paski, przeczyściłem elektrody, wymieniłem bęben, podstawiłem 2 tonery, pierwszy oryginalny, drugi zamiennik, bez skutku, dalej to samo, dobrałem się do zasilacza, a tam brak popuchniętych kondensatorów, sprawdziłem płytkę HV oraz przewody pod kątem przebicia, w końcu rozebrałem moduł lasera, przeczyściłem soczewkę bo zwierciadła były ok. i dalej nic. Aha, po zacięciu papieru podczas wydruku przed fuserem już pojawia się problem, więc zespół grzewczy odpada.
    Może ktoś miał już u siebie na biurku taki przypadek?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 11  
    Spróbuj przerwać drukarce w trakcie drukowania i zlokalizuj gdzie pojawia się to widmo.
  • Poziom 17  
    Szukal bym przyczyny po stronie zasilacza lub elektrody transferowej, chociaz elektroda jest razem z bebnem.
    Wyglada jakby el.tr stracila napiecie i nie przenosila calego tonera na kartke. Wstaw inne zdjecie
  • Poziom 19  
    Brother 7010L - Duchy na wydrukach

Sprawdziłem gałęzie 5V oraz 24V w zasilaczu i są ok,nie mam skąd wziąć drugiej płytki z elektrodami i trafem na podmiane,więc chyba daruję sobie naprawę :cry:
  • Poziom 9  
    A więc Panowie uszkodzona była płyta głowna Pozdrawiam!