Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak wentylacji w kuchni wrrr -

Oweninho 26 Apr 2015 10:54 3399 13
    Oweninho
    Level 7  
    Witam mam taki problem mam dobudowe nowa do starego budynku i juz ocieplony i otynkowany w srodku tynkiem gipsowym ale jakos nikt nie pomyslal o wentylacji w kuchni :/ a tu trzeba cos zaradzic jak to zrobic najlepiej ??? Wyciac otwor na wylot i poprowadzic rura pcv???? Planuje zamontowac taki wyciag kuchenny tylko jak to powietrze teraz na zewnatrz wyprowadzic???? Cos trzeba zaradzic nie ma rzeczy niemozliwych prosze bardzo o pomoc co tu robic zaraz bede plytki kladl i musze cos juz dzialac :) Tylko nie piszcie gdzie byl kierbud itd stalo sie i trzeba cos poradzic :) Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
    boguslaw robak
    Level 21  
    Witam istnieją takie korytka płaskie wentylacyjne dostępna w sklepach z akcesoriami wentylacji mniej kucia a różne rozwiązania pozdrawiam.
    Oweninho
    Level 7  
    A moze podac jakiegos linka przykladowego zebym wiedzial o co lotto :)
    boguslaw robak
    Level 21  
    Np kanały i kształtki PCV .
    Oweninho
    Level 7  
    Ok juz teraz wiem o co lotto ale to i tak trzeba ta wilgoc odprowadzic poza budynek tak??? I poza tym szpetnie to bedzie wygladac. Ja mam juz otynkowane w w srodku tynkiem gipsowym pod malowanie juz. Nie lepiej walnac dziure na zewnatrz przez mur???? Otwornica 10cm i w to wsadzic rure pcv ???
    boguslaw robak
    Level 21  
    Możesz tak zrobić ale chodzi o cyrkulacje powietrza powietrze będzie wchodzić z zewnątrz do środka jeśli puścisz to w pionie na zewnątrz i po czasie morze ci się pojawić grzyb musisz mieć ciąg a nie powietrze zwrotne a pytanie jaka kuchenka ? przepisy! poczytaj .Możesz dać w poziomie na zewnątrz ale potem w pionie do góry poczytaj o cyrkulacji znam to z doświadczenia pozdrawiam.
    Oweninho
    Level 7  
    Dzieki za info, tak tez myslalem zeby puscic w poziomie za mur i potem kolano i do gory poza murem, kuchenka to bedzie gazowa taki panel gazowy. Nie myslalem ze tyle z tym zachodu. Nad tym panelem chce taki okap/wyciag umiescic zeby pochlanial ta wilgoc i zapachy.
    boguslaw robak
    Level 21  
    Tak ale wtedy powinny być dwa osobne otwory wentylacji jeśli to gaz na dodatek niektóre okapy po wyłączeniu zamykają odpływ a gaz musi mieć wyciąg stały pomyśl sobie że kuchenka jest nieszczelna okap jest zatkany tłuszczem itp gaz się zbiera i tragedia przepisy tego zabraniają a kuchenka powinna być podłączona przez osobę uprawnioną i wątpię że ci się pod tym podpisze dwa osobne kanały -kratka , wyciąg okap nad kuchenką.
    Oweninho
    Level 7  
    A czy klimatyzacja rozwiazala by problem bo tez sie zastanawiam nad zalozeniem w salonie czy to pomoze cos????
    boguslaw robak
    Level 21  
    Nie widziałeś kiedyś klimatyzacji z wyciągiem rekuperator tak ma ale to gaz jeszcze raz podkreślam przepisy i osobne pomieszczenie jeśli się nie orientujesz to nie zabieraj się za takie prowizorki które grożą katastrofą pozdrawiam.
    Oweninho
    Level 7  
    Okej czyli jakie mam opcje 2 otwory pod 10cm w jeden kratka wentylacyjna a w drugi odprowadzenie z okapu???
    boguslaw robak
    Level 21  
    Masz pytania to zadzwoń.