Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klucze nasadowe proline 217 części dobre?

meade 26 Kwi 2015 11:58 5997 9
  • #2 26 Kwi 2015 12:23
    powa
    Poziom 16  

Czy są warte - nie wiem. Ale moim zdaniem zestaw jest trochę bez sensu. Po co komu 3 wielkości grzechotki(1/2, 3/8, 1/4) wraz z powielającym się osprzętem, nasadkami i adapterami w każdą stronę? Śrubokręty w takim zestawie to też raczej słaby pomysł.

Poza tym w przypadku zniszczenia lub zgubienia któregoś elementu może być kłopot z dokupieniem identycznego. A inny już może do walizeczki nie pasować.

Moim zdaniem: kup porządny zestaw kluczy płaskooczkowych(od 6 do 32), porządny zestaw kluczy obustronnie płaskich(najlepiej na sztuki i tylko te potrzebne wybierz: 6-7, 8-10, 9-11, 12-13, 14-17, 19-22, 24-27, 30-32) i 2 zestawy nasadowych kluczy z grzechotkami(1/2 i 1/4). Małe nasadki od 5 do 13, duże od 10 do 32. Do tego giętką rękojeść do nasadek 1/4, zestaw imbusów i torxów oraz komplet uczciwych wkrętaków(Wera, Wiha, Bahco). Jeszcze 2 młotki(mały i duży), przecinak, kombinerki/szczypce i wszystko to wrzuć do jakiejś sensownej torby na narzędzia.

0
  • #3 26 Kwi 2015 13:12
    wenek17
    Poziom 13  

Jestem tego samego zdania co kolega wyżej płacisz kasę za narzędzia które się powielają.
    Co do jakości mam kilka narzędzi (głownie śrubokręty) z tej firmy i muszę powiedzieć że bardzo wytrzymałe są.

0
  • #4 07 Maj 2015 14:46
    ^ToM^
    Poziom 33  

meade napisał:

Moim zdaniem nie. Wydanie prawie 500 zł za zestaw chińskich narzędzi pośledniej klasy nie jest rozsądne. Raczej kup mniejszy zestaw Stanley'a albo Bahco, Proxxon, Gedore.
    Ja zwykle staram się unikać marek: Profi, Jobi, Coval, Proilne, Neo, Yato, Toya, Topex, itp gdyż dla mnie to już totalna chińszczyzna i nie można w żaden sposób przewidzieć jakości, powtarzalności i trwałości tych wyrobów.
    Dla mnie punktem odniesienia są narzędzia wytwarzane niegdyś w kraju, przez takie fabryki jak np RAFAN, ale tego już się nie wróci.

Dość porządnie wyglądają narzędzia Honiton czy Force, ale to też chińszczyna.

Pozdrawiam i życzę dobrego zakupu!

0
  • #5 07 Maj 2015 14:59
    andrzej20001
    Poziom 43  

^ToM^ napisał:
    Profi, Jobi, Coval, Proilne, Neo, Yato, Toya, Topex

No to pojechałeś grubo :) syf z dobrymi narzędziami w jednym pakiecie.
    A racja że kupuje sie "na sztuki" to co niezbędne a póżniej uzupełnia stopniowo.

1
  • #6 08 Maj 2015 08:54
    ^ToM^
    Poziom 33  

andrzej20001 napisał:
    ^ToM^ napisał:
    Profi, Jobi, Coval, Proilne, Neo, Yato, Toya, Topex

No to pojechałeś grubo :) syf z dobrymi narzędziami w jednym pakiecie.

Nie gniewaj się, ale takie płyną doświadczenia z mojej wieloletniej praktyki. Tak jak napisałem. Nie twierdzę, że firmy które wymieniłem jako chińszczyzna nie produkują także dobrych narzędzi. Jednak nie da się tego w żaden sposób stwierdzić przed zakupem, gdyż u typowo chińskich wytwórców nie ma powtarzalności - skąd do licha człek ma wiedzieć czy dany klucz będzie od nich dobry czy też nie, a z uznawaniem reklamacji różnie bywa, ale wie to każdy kto próbował uszkodzone narzędzie reklamować. Zatem raz dany klucz YATO kupisz i jest naprawdę porządny a innym razem kupisz zestaw bitów, które są totalnym szajsem. Zatem profilaktycznie wolę tych firm unikać, gdyż nigdy się nie ma pewności na co się trafi. Natomiast pewność jakości zawsze masz jak kupisz te co wymieniłem na wstępie, nigdy dotąd nie spotkałem się z wadliwymi.

Poza tym nie powiedziałem jeszcze jednej rzeczy. To jakie narzędzia należy kupić zależy od zastosowania. Zatem tak: jak naprawia się w domu czy warsztacie okazyjnie to naturalnie należy wybierać tanią chińszczyznę, np z tych, które wymieniłem - a w szczególności do naprawy jednorazowej. Jeżeli natomiast nie chcesz się denerwować podczas pracy (że np klucz się wygiął przy odkręcaniu śruby, lub coś z narzędzia odpadło) lub pracujesz z narzędziami dużo (obojętnie czy amatorsko czy zawodowo) to należy kupować porządne wyroby, nawet jeżeli trzeba zapłacić 3x więcej za każdą nasadkę.

Pozdrawiam serdecznie!

0
  • #7 08 Maj 2015 08:57
    andrzej20001
    Poziom 43  

Ja się nie gniewam tylko Pr.... i N.. akurat katuję u siebie i są ok.

2
  • #8 17 Cze 2015 07:11
    Expert Grupa Topex
    Poziom 13  

Witam serdecznie,
    Jako przedstawiciel grupy Topex, chciałbym na wstępie zapewnić, że zdajemy sobie sprawę, że dla klienta jednym z podstawowych parametrów jest standard wykonania produktu. Dlatego nasze narzędzia poddajemy skrupulatnej i rygorystycznej kontroli. Obecnie produkty naszych marek poddawane są 150 testom jakości, nad których przebiegiem czuwają wysokiej klasy specjaliści – inżynierowie i technicy.
    Podstawą zakupu narzędzi, które spełnią oczekiwania konsumenta, jest ich dobór pod względem przeznaczenia i częstotliwości użytkowania. Narzędzia marki TOPEX są to produkty w przystępnej cenie, przeznaczone są do użytku domowego, czyli do naprawy od czasu do czasu typowych domowych usterek. Z oferty TOPEX mogę polecić zestawy kluczy nasadowych takich jak ten: http://www.topex.pl/klucze-nasadowe-5321.html i zapewnić, że będą one stanowić ułatwienie pracy w domu na długie lata.
    Zapalonym majsterkowiczom, którzy mogą zainwestować w droższy asortyment, polecam sprawdzenie oferty marki NEO TOOLS: http://neo-tools.com/grupy/klucze-nasadowe.html.. Narzędzia NEO TOOLS są przeznaczone dla profesjonalistów oraz pracy w trudnych warunkach i swoją jakością nie odbiegają od wyżej polecanych marek. Zestawy kluczy nasadowych NEO TOOLS wykonane zostały z najlepszych materiałów i zgodnie z rygorystycznymi, międzynarodowymi normami, co gwarantuje ich wyjątkową trwałość. Dodatkowo są objęte 25-letnią gwarancją.
    Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie tych kluczy, czy narzędzi w ogóle, chętnie odpowiem.

Tomek,
    Grupa Topex

0
  • #9 17 Cze 2015 08:18
    ^ToM^
    Poziom 33  

Expert Grupa Topex napisał:

http://www.topex.pl/klucze-nasadowe-5321.html
    Zapalonym majsterkowiczom, którzy mogą zainwestować w droższy asortyment, polecam sprawdzenie oferty marki NEO TOOLS: http://neo-tools.com/grupy/klucze-nasadowe.html.. Narzędzia NEO TOOLS są przeznaczone dla profesjonalistów oraz pracy w trudnych warunkach i swoją jakością nie odbiegają od wyżej polecanych marek. Zestawy kluczy nasadowych NEO TOOLS wykonane zostały z najlepszych materiałów i zgodnie z rygorystycznymi, międzynarodowymi normami, co gwarantuje ich wyjątkową trwałość. Dodatkowo są objęte 25-letnią gwarancją.
    Tomek, Grupa Topex

No i ładnie, ale po co miałbym kupować narzędzia Topex w cenie Stanleya albo Proxxona. W tej cenie jak w podanym linku, czyli około 600 zł kupi się także bez problemu Bahco, Honiton, Hitachi.
    Kupiłem jakiś czas temu wiertła piórkowe do drewna właśnie Topex i przy pierwszej pracy dwa mi się wygięły, normalnie podczas wiercenia. Pierwszy sęczek na jaki trafiło wiertło spowodowało jego zniszczenie. W ogóle nie mogę pojąć, po co ktoś produkuje tak kiepskie wyroby, że nawet jednego otworu nie można nimi wywiercić. Zatem jakość tego jest beznadziejna. Do tego nie chcieli mi tego przyjąć na reklamację, dopiero jak poprosiłem kierownika sklepu to łaskawie przyjęli. Po tym, całym zdarzeniu poszedłem do innego sklepu i kupiłem komplet Modeco Expert. Faktem jest że musiałem dopłacić kilkanaście złotych, ale jakość jest bardzo dobra. To tylko przypadek z głupim wiertłem a co dopiero z jakimś poważniejszym zakupem.
    Pozdrawiam!

0
  • #10 15 Lip 2015 08:56
    Expert Grupa Topex
    Poziom 13  

Witam! Chciałbym przeprosić za sytuację, że przekazany przez nas produkt nie spełnił Pańskich wymogów. Powodów dla których mogło dojść do uszkodzenia go, jest bardzo wiele. Pragnę jednak zapewnić, że nasze narzędzia są wykonywane z bardzo dużą staranością oraz precyzją. Wykorzystywane przez nas materiały do produkcji są najwyższej klasy oraz przechodzą szereg testów jakościowych. Proszę przyjąć naprawdę szczere przeprosiny. Mamy nadzieję, że sprónuje Pan jeszcze raz zaufać naszym narzędziom. Pozdrawiam, Tomek Grupa Topex

Moderowany przez gulson:

Co to wnosi nowego do tematu dotyczącego opinii?
    Zabronione jest:
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści.
    3.1.10. Rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

0