Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre, w miarę tanie kino domowe do pokoju

26 Kwi 2015 14:54 1116 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wybraniu kina domowego (system 5.1) do pokoju.
    Nie jest to żaden wielki salon z ogromnym telewizorem - ot średniej wielkości pokój, gdzie odległość między 42-calowym telewizorem a kanapą wynosi mniej więcej 2 metry.
    Do mojego małego zestawu: telewizora LG 42LB650V i konsoli PS4 chciałem dokupić kino domowe. Myślałem o czymś tanim, cena miałaby wynosić około 600 złotych.
    Jak na razie - dodam, że jestem laikiem w tej dziedzinie - znalazłem Samsung HT-E355, który miał całkiem niezłe opinie. Co o tym myślicie? Czy znajdzie się za tę cenę coś lepszego? A jeśli za tę cenę nic dobrego się nie znajdzie, ile musiałbym dopłacić za coś, co by w miarę ładnie grało?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 16  
    Popatrz na wejście cyfrowe czy się znajduje, jak chcesz ac3 czy dts np z konsoli, z tunera czy z innego urządzenia, wyjście prawie każdy ma. Może być wejście hdmi DTS-HD. Bez tej funkcji nazywać to kinem domowym mija się z celem, gdzie nie można zdekodować dźwięku dts.
    W tych najtańszych kinach domowych są ograniczenia usb mpg4 czyli h264 z obsługą pełnego 1080p hd, aby hulało , wiadomo przerzucić film na pena jest łatwiej niż marnować nagrywać płyty do jednokrotnego użytku.
  • Poziom 42  
    Nie sądzę, aby w tej klasie cenowej kolega znalazł naprawdę coś odstającego pozytywnie od całej reszty. Sugerowany zestaw Samsunga jest OK w swojej klasie i powinien spełnić swoje zadania.
    O ile kolega zdecyduje sie na inny model, sugerowałbym zawsze sprawdzenie (m.in) jakie możliwości połączeniowe daje dane kino.

W przypadku tego Samsunga jedyne połączenie, aby odtwarzać dźwięk TV czy konsoli w kinie to HDMI ARC. TV wspiera tę funkcję.
    Zakładam, że kolega chce mieć również dźwięk z tych urządzeń w kinie.
  • Poziom 16  
    HDMI ARC jest problemowy ponieważ np xbox tylko w stereo, nie wszystkie sprzęty co mają wyjście cyfrowe obsługują HDMI ARC, nawet telewizor, czy tuner satelitarny. Podtrzymuje co wcześniej napisałem, no chyba ze kupisz dekoder dts dodatkowy klocek i drogi.
    Zresztą jak podłączyć xboxa hdmi, jak inne urządzenia, jak w kinie domowym jest jedno gniazdo hdmi wyjście nie ma wejścia , wyjście pod tv, podłączyć przez euro? lub czincz, to nie hd.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi. Zaraz przepatrzę kilka tych zestawów pod kątem połączeń. Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż w tym momencie, korzystając z usług, jakie daje mi SmartTV, oglądam filmy streamując je z komputera. Czy przy takim oglądaniu dźwięk również pójdzie z kina domowego, czy jednak trzeba będzie zgrywać filmy na USB?
  • Poziom 16  
    Ta funkcja nazywa się DLNA , to już górna półka cenowa, więc już zastanów się nad amplitunerem hd-dts,... dużo formatów, z DLNA , czyli lan, i głośniki i subwoofer do tego.
  • Poziom 42  
    piotr_45ta7 napisał:
    Zresztą jak podłączyć xboxa hdmi, jak inne urządzenia, jak w kinie domowym jest jedno gniazdo hdmi wyjście nie ma wejścia , wyjście pod tv, podłączyć przez euro? lub czincz, to nie hd.

Kolega błędnie odpowiada w tym aspekcie. Dane urządzenie, np. konsola, czy dekoder podłącza sie pod HDMi w telewizorze. Telewizor, przy pomocy ARC przenosi dźwięk do kina. Oba urządzenia wspierają ARC. Także nie ma potrzeby w tym przypadku, aby kino miało ileś tam wejść HDMI.
    atrol napisał:
    Czy przy takim oglądaniu dźwięk również pójdzie z kina domowego,

Jeżeli telewizor obsługuje strumieniowanie, to nie ma żadnych przeszkód, aby przeniósł dźwięk do kina przy wykorzystaniu ARC.
  • Poziom 16  
    Cytat:

Kolega błędnie odpowiada w tym aspekcie. Dane urządzenie, np. konsola, czy dekoder podłącza sie pod HDMi w telewizorze. Telewizor, przy pomocy ARC przenosi dźwięk do kina

Przyznaje się, nie wszystkie aspekty znam,
    Proszę wyjaśnić podłączam tuner satelitarny, aby włączyć radio i muszę tv włączyć aby radio grało ?
    Drugi problem podłączam tuner sat np polsatu, do tv ma jedno wejście hdmi tv i z tv wyjście po czincz na wejście stereo kina domowego u mnie jest stereo, a powinien być znaczek w kinie domowym, zaświecić się od dolby digital,? napisze nie wszystkie tv obsługują ARC, mój nie. Ale w każdym nowszym sprzęcie jest wyjście cyfrowe RCA coaxial i czy tak zwany toslink, tylko że kino domowe z tych najtańszych nie ma wejścia.

Niestety nie da się podłączyć dekodera Polsatu aby samo kino domowe wykrywało dolby digital np film bo akurat nadaje na kanale hd, po filmie są wiadomości i jest zwykłe stereo, kino domowe wo gule nie rozpoznaje sygnału dolby digital jak i jakości bitrate. Kino domowe nie ma wejścia hdmi, ani wejść cyfrowych audio.
  • Poziom 42  
    piotr_45ta7 napisał:
    Proszę wyjaśnić podłączam tuner satelitarny, aby włączyć radio i muszę tv włączyć aby radio grało ?

Odbiegamy od tematu, ale proszę bardzo. W tym przypadku wystarczy, że kino będzie miało dodatkowo wejście AUX IN (2 x CINCH stereo). Tuner - sygnał audio analogowy - kolega podłącza bezpośrednio do kina z pominięciem telewizora.
    Innym rozwiązaniem jest oczywiście ARC czy inne po połączenie cyfrowe. W przypadku słuchania radia wiele telewizorów ma opcję wygaszania ekranu w takim przypadku. Ale to tak na uboczu, nie dotyczy to autora tego tematu.

piotr_45ta7 napisał:
    Drugi problem jak już tv podłączymy np tv ma jedno wejście hdmi,
    Tylko jedno? Zwykle są to trzy lub cztery. W przypadku autora tematu są tu trzy wejścia HDMI w telewizorze.
    piotr_45ta7 napisał:
    z tv wyjście po czincz na wejście stereo kina domowego u mnie jest stereo, a powinien być znaczek w kinie domowym, zaświecić się od dolby digital,

To jest błędne stwierdzenie. Jeżeli kolega wprowadza sygnał audio przez wejścia CINCH stereo, to oznacza, że jest to analogowy sygnał stereo. Dolby Digital uaktywnia się tylko przy sygnale cyfrowym.

Mogę zgodzić się, że im więcej wejść ma kino, tym lepiej.
    W tym przypadku autor tematu ma określony budżet i chce się w nim zmieścić. Wzmiankowanie jakiś wzmacniaczy z górnych półek mija się z celem.
    Nie o to tu chodzi. Sugerowane kino nie jest takie złe. Obsługuje ARC, a to jest duża zaleta.
    Ale jeśliby znalazł kino w podobnych cenach ale o większych możliwościach podłączeniowych, to tym lepiej dla niego. Mniej kłopotów z podłączaniem urządzeń, które mogą się jeszcze pojawić :_)