Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie da się uruchomić Win 7 po przełożeniu dysku

dzejcob 26 Apr 2015 15:02 1263 2
    dzejcob
    Level 7  
    Mam problem z uruchomieniem swieżo zainstalowanego win 7 (32 i 64bit). Instalowałem go na własnym kompie, na niemoim dysku. System działa bez problemów. Natomiast po przełożeniu dysku do starego komputera nie może się uruchomić. Bios widzi dysk, widzi też ram. Dysk i ramy są sprawne, sprawdzane.

Wiem, że to będzie problem z biosem ale nie potrafię samemu go rozwiązać.
    Dysk podpięty jest sata, natomiast mam też nagrywarkę DVD/CD na IDE. Myślałem, że to jest ten problem ale po odłączeniu nic nagrywarki nic nie pomogło. Bios też był resetowany, była też wyciągana bateria...

Sprawdzałem taśmę i zasilanie, wszystko działa. Mój własny dysk też ma taki sam problem na tym kompie.

Wcześniej system działał bez zarzutów, był też instalowany bez wyciągania dysku i było ok. W czym jest problem?

Jak ustawić karte Itegrated Peripherals?
    RafalGT2
    Level 24  
    Bo to nie zadziała windowsa trzeba postawic na komputerze w którym ma pracować
    multimediaservice
    Level 16  
    Windows będzie pracował po przeniesieniu dysku tylko na takim samym komputerze. Jeśli mosty i inne pokładowe urządzenia są różne, wystąpią problemy i nastąpi BSOD.

Jest na to sposób. Można przygotować system do przeniesienia za pomocą narzędzia sysprep.

Na komputerze na którym dokonałeś instalacji uruchom cmd z uprawnieniami administratora i wpisz: %windir%\System32\Sysprep\Sysprep.exe a następnie ENTER. W oknie, które się ukaże wybierz: tryb OOBE, zaznacz: Uogólnij, w opcjach zamknięcia systemu: zamknij system. Teraz klikasz OK i cierpliwie czekasz aż komputer wykona zadane operacje i wyłączy się.
    Po wyłączeniu możesz przełożyć dysk do drugiego komputera i uruchomić go. Po ponownym uruchomieniu trzeba założyć nowe konto tymczasowe i zatwierdzić. Komputer uruchomi się z ekranem logowania, gdzie będzie konto tymczasowe i stare konto założone na poprzednim komputerze.
    Wystarczy teraz zalogować się na nasze stare konto i zainstalować niezbędne sterowniki.