Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2 - Kopci na siwo 2.0 TDI Bkd

26 Kwi 2015 17:55 5085 10
  • Poziom 6  
    Witam, moja skoda Octavia przebieg 220 000km, po nocy przy 1 odpaleniu lubi sobie przykopcic, jak silnik troche się rozgrzeje i zgasze ją i zapalam jeszcze raz nie ma tego objawu, natomiast bo bardziej dynamicznej jeździe kiedy sie zatrzymam auto od czasu do czasu rowniez kopci przez chwile a potem przestaje, dym jak na zdjęciu, turbina daje dobre ciśnienie, bipy na pompowtryskiwaczach w normie, synchronizacja wałków również, co może być problemem ? Pozdrawiam
    Skoda Octavia 2 - Kopci na siwo 2.0 TDI BkdSkoda Octavia 2 - Kopci na siwo 2.0 TDI Bkd
  • Poziom 6  
    A gdyby to turbina puszczala olej nie bylby innego koloru? I kopcila by na jalowym biegu?turbina jest po regeneracji, ja bym stawial na oringi pompowtryskiwaczy.. Moze ktos ma jakis pomysl?
  • Poziom 6  
    Z tego co wiem przyczyn kopcenia diesla moze byc wiele.. Czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy to napewno oringi? Niechcialbym wydac 500zl a auto nad bedzie kopcic.. :)
  • Poziom 9  
    siwy dym może też oznaczać uszczelkę pod głowicą, płynu Ci czasem nie ubywa?

Dodano po 2 [minuty]:

ewentualnie wybite gniazda wtrysków i uszczelniacze zaworów, miałem taki sam przypadek tylko w bre i okazała się głowica do roboty
  • Poziom 6  
    Uszczelka pod glowica byla wymieniana na nowa, plynu nie ubywa..
  • Poziom 9  
    to będą na 80% wybite gniazda wtrysków, warto pamiętać że w 2.0 tdi nie ma miedzianych podkładek(uszczelek) pod nimi...
  • Poziom 12  
    2.0TDI i wszytsko jasne. Spaliny śmierdzą olejem?
  • Poziom 6  
    Spaliny smierdza olejem.. Jedno co mnie zastanawia to ze jednoczesnie z w regeneracja turbiny zmieniana byla uszczelka pod glowica, glowica nie byla planowana bo mechanik stwierdzil ze nie ma potrzeby, a przed tymi naprawMi auto nie kopcilo :) 2.0 Tdi i wszystko jasne? Autem przejezdzilem 180 000 km od poczatku z programem na 170koni i nie wlozylem w nie ani zlotowki, przy 220000 zregenerowalem turbine i teraz to kopcenie wiec mysle ze nie ma na co narzekac w 2.0Tdi