Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zadania z PHP - zapisanie wielu wartości do pliku

pasjans.js 26 Kwi 2015 19:46 2037 4
  • #1 26 Kwi 2015 19:46
    pasjans.js
    Poziom 2  

Witam,

Dostaliśmy na informatyce zadania z PHP. (Ze znanej chyba wszystkim książki: Aplikacje internetowe").
    Utknęłam na zadaniu:
    "Napisz skrypt, który wypisze do pliku liczby parzyste i podzielne przez 3 z przedziału od 1 do 1000, a następnie odczyta zawartość pliku i wyświetli go w oknie przeglądarki"

Pierwsza część skryptu "lata i śmiga" tzn. Skrypt wybiera liczbę z przedziału i sprawdza czy jest podzielna przez 2 i 3. Problem zaczyna się przy zapisie. Obszukałam pół google ale nadal albo tego nie rozumiem albo robię coś źle.

Poniżej umieszczam skrypt:

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Skrypt generalnie działa ale niestety zapisuje do pliku tylko ostatnią wartość z liczb spełniających warunki. Jak poprawić skrypt aby zapisywał wszystkie wartości które spełniają warunek?

0 4
  • #3 26 Kwi 2015 20:39
    pasjans.js
    Poziom 2  

Nie wiem czy zauważyłeś ale problem nie jest w tym że używam rand lub tablicy. Lecz w tym że dane nie zapisują się do pliku.

Po za tym jeszcze jedno pytanie: Jak zapisać zejście do linii niżej (powrót karetki, nowa linia) tak aby wartości w txt zapisywały się pod sobą?

Próbowałam /n , \n , \r\n ale zamiast "entera" dostaje zbity tekst np. "12/n24/n42/n"

Udało się mi zapisać cały ciąg, ale nadal nie mogę wymyśleć jak zrobić zamiast seperatora " , " enter". (jak wyżej)

0
  • #4 26 Kwi 2015 21:45
    lekto
    Poziom 35  

pasjans.js napisał:
    Nie wiem czy zauważyłeś ale problem nie jest w tym że używam rand lub tablicy. Lecz w tym że dane nie zapisują się do pliku.

Problemem jest to że robisz coś, ale do końca nie wiesz co.

http://stackoverflow.com/questions/3066421/writing-a-new-line-to-file-in-php

0
  • #5 27 Kwi 2015 17:33
    pasjans.js
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź. Działa.

0