Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Siemens Se nie kręci sie górne śmigło

26 Kwi 2015 22:07 2058 9
  • Poziom 9  
    Modelu nie mam nigdzie napisanego od góry jest coś jak z 410 ale to nie model.
    Zmywarka duża pod blatowa.
    Problem nie myje góry w ogóle . Śmigła luźne i czyste , poziom wody oki mimo to śmigło górne nie działa. Brak funkcji 1/2 załadunku...
    Jak to rozbroić i naprawić??? Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Polecam sprawdzić czy na górne śmigło dochodzi woda pod odpowiednim ciśnieniem.
    Najlepiej to sprawdzić odpalając zmywarka z otwartą klapą.
    Jeśli się obawiasz potopu w kuchni to zrób zasłonkę z folii przezroczystej i taśmy klejącej.

Jeśli na górę dochodzi małe ciśnienie lub wcale to należy przedmuchać lub przepłukać doprowadzenie wody do górnego śmigła w kierunku odwrotnym - podając ciśnienie od góry.

Rozkręcałem kiedyś bliźniaka Siemensa - BOSCH'a i tam znalazłem tylko jeną pompę na dwa śmigiełka.
  • Poziom 39  
    Jak się używa eko programów (45-50 stopni) i tabletek nie wiadomo jakiej firmy to efekt jest taki że zostaje "majonez" w rurkach, później jest jak jest.
    Można próbować włączyć program najmocniejszy i nawet dolać 2-3l wrzątku z czajnika w trakcie programu, tyle wody wejdzie bez przelania.
    Zakładając oczywiście że jakikolwiek przepływ jest przez tą rurkę, bo jeśli nie to teraz zostaje tylko rozbieranie.
  • Poziom 9  
    cos tam dochodzi ale mało.
    Całą ta rurke przedmuchałem przelałem i to było pierwsze co zrobiłem ale efekt marny lub żaden...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli to siedzi gdzieś na dole to dmuchanie od góry nic nie da. (raczej)
    Jest szansa tak jak napisałem wyżej.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    No to radze rozkręcić sprzęta, sprawdzić rurki, przedmuchać, przeczyścić itp.
  • Poziom 9  
    dół rozebrałem oczyściłem ale góra ni huhu....
    mało tego teraz zaciąga za mało wody ...

Dodano po 43 [minuty]:

podbijam temat ..
    Odkręciłem zawory pomasowałem je i już chodzi .
    Woda się leje jak z betoniary:) i śmigła śmigają jak marzenie ...
    Zaraz jej dam załaduję kostkę i maxi program plus wrzątek tak dla rozjaśnienia sytuacji...
    Z tego co widzę nie da sie przelać zmywarki bo nadmiar zaraz wypompuje z pomocą pływaka który czuwa nad poziomem wody...
    no cóż widać zaworki też potrzebują trochę miłości:)
    ale węże wyczyściłem i już przepływ jest elegancki... Ale majonez był taki gruby że przelotu nie było, co ciekawe tylko w tej rurce od pływaka do wanienki
  • Poziom 9  
    podgrzewam potrawkę:)
    Górne śmigło nie myje nawet się nie obraca bo jak włączę i wyłączę to jest w tej samej pozycji nawet po całym myciu. Śmigło czyste nie zapchane nic nie blokuje ,obraca sie bez oporu.
    Co odpowiada za jego pracę. Czy oba śmigła pracują równocześnie? Jak dostać sę do wanienki pod dolnym śmigłem??
  • Poziom 39  
    Za pracę śmigła odpowiada siła odrzutu bo dyszą są pod kątem.
    Może coś siedzi w samych dyszach albo śmigle .
  • Poziom 9  
    pisałem śmigło czyste ... zasadę pracy znam ale cóż z tego i tak nie idzie.

Ostatnie info..
    Górny wirnik pracuje na niższym u stawieniu kosza a na górnym nie:O dlaczego
    Przepusty wody są drożne.. górny wirnik ma wodę ale się nie kręci