Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ odcinający zasilanie po określonym czasie

27 Kwi 2015 12:33 609 3
 • Poziom 11  
  Cześć.
  W moim aucie (Punto II) brakuje oświetlenia bagażnika, brak również oryginalnej instalacji, tak więc zmuszony jestem do stworzenia własnej. Chciałbym aby oświetlenie zapalało się po otworzeniu klapy bagażnika a więc rozwarciu styków krańcówki i odwrotnie, po zamknięciu czyli zwarciu styków gasło. Ponadto chciałbym aby gasło oświetlenie po określonym czasie np. 180s, tak aby np. podczas sprzątania auta nie rozładować akumulatora.

  Podświetlenie będzie oparte o pasek LED'owy, z max 10 diodami, tak więc pobór nie powinien być duży. Wyłącznik krańcowy mam zamiar umieścić na jednym z plastików, gdzie znajdzie się też miejsce na płytkę drukowaną.
  No i płytka drukowana, tutaj mam/będę miał największy problem, bo umiem wytrawić płytkę czy poskładać wszystko do kupy według schematu ideowego i montażowego. Jednak nie mogę znaleźć gotowego schematu, a sam nie potrafię takiego zrobić. Może ktoś robił coś podobnego lub wie gdzie mogę znaleźć coś, co mi pomoże?
 • IGE-XAO
 • IGE-XAO
 • Poziom 11  
  Ten KIT AVT722 jest całkiem OK, myślałem nad nim ale wymusiłoby na mnie dodanie jakiegoś zewnętrznego przełącznika, aby w przypadku dłużej otworzonej klapy wyłączać manualnie oświetlenie.
  Jak nie znajdę nic lepszego to zastosuje ten KIT


  A wiesz może, gdzie znajdę schemat PCB aby sobie ją wytrawić? :)
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Płytka jest tak mała, że mogłeś jej nie zauważyć :-)
  W drugim linku powyżej, w pliku pdf: Układ odcinający zasilanie po określonym czasie