Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-529+ Jamo S628 HCS - Podłączenie sprzętu oraz głośników Bi-Wire/ Bi-

Exmind 20 Wrz 2015 18:25 13794 104
    Exmind
    Poziom 10  
    Też tak myślę za długa droga by była. Więc myślę nad osobnym zestawem STEREO. Kino swoją droga a zestaw muzyczny swoją czyli wzmak+ końcówka mocy. W przyszłości myślę nad propozycją sprzedawcy żeby do mojego zestawu zakupić 2 kolumny Melodika BL 30 i zastąpić nimi sourondy tylnie kolumny były by podłączone pod wzmaka a wzmak pod amplituner przez pre out.
    intenso
    Poziom 39  
    Ja nie wiem gdzie i kto Ci doradza, ale widać że naciągać potrafią.Po co na tył Ci kolumny podłogowe? Wogóle to zapoznales się z funkcjami i możliwościami amplitunera?
    Zrobiłeś wszystko aby wykorzystać swój zestaw na maxa? Ja w to wątpię po tym co czytam
    Myślisz że wszystko razem zepniesz i będzie gitara
    Dodatkowo ktoś gdzieś Ci naopowiadał o połączeniu Bi-amping a Ty w to wszystko wierzysz, ile chcesz jeszcze kasy wpompować w to wszystko?
    Exmind
    Poziom 10  
    Tyle ile będę musiał,żeby to wszytko miało ręce i nogi.po z pięciu mojego wzmaka z amplem nie widziałem żadnej różnicy nawet po kalibracji zrobiłem wszystko co było możliwe ehh sam wzmak z kolumnami frontowymi ładnie śmiga po zastosowaniu bi-wire..ale to nie jest to czego szukam. Mój wzmak nie posiada wyjścia pre out co jest wadą :( będę musiał zakupić nowy wzmak.
    Proponuje Denona PMA1510 AE z wyjściem pre out na końcówkę mocy. wtedy będę mógł śpiąc końcówkę i podłączyć bi ampem.pionowym. Wiem co to jest bi AMP i co on daje bo sam mam w ampli przerobionego z 7.1 na 5.1 i zasilam fronty 4oma końcówkami.
    intenso
    Poziom 39  
    Ten Denon to napewno dobre posunięcie jest lepszy od tego Pioneera, a dalej kolego rób co chcesz Twoje pieniądze i Twój czas.Powodzienia.
    Exmind
    Poziom 10  
    Dzięki kolego ale wiem z własnego doświadczenia te podłączenie ampli+ wzmak Pioneer nic nie daje poza dwoma dodatkowymi końcówkami i wypalaniem prądu bo taki zestaw w chol.. ciągnie. Zwłaszcza jak oglądamy nawet TV. Powiedz mi czy przy zastosowaniu Denona 1510 AE podłacze ampla z pre out - pod wejście LINE w Denonie ? a z Denona Pre out na końcówkę mocy?
    intenso
    Poziom 39  
    Podłączysz bez najmniejszego problemu.
    Exmind
    Poziom 10  
    Witam.
    W końcu znalazłem to czego moja dusza szukała.
    otóż męczące mnie myśli oraz setka różnych kombinacji skłoniło mnie dzwonić do firmy która ma pojęcie w dziedzinie tej techniki. czyli do experta ds.techniki Pioneer.
    Z wyjaśnienia wynikło że sprzety do Bi-ampu zaleca się Amplitunery z wyższej pułki z klasą D.
    ale to jest mały problem. Mój sprzęt Pioneer VSX-924 też się do tego nadaje ponieważ ma wyjście [Pre-Out Front] :) L+R !!
    Podłączenie go do wzmacniacza zintegrowanego STEREO w wejście AUX pozwala na podłączenie w formie BI-AMP.
    Wzmak musi pełnić funkcjie Bi-Wirringu poniewarż bez tego nie ma Bi-Ampu !!
    Do sekcji Niskotonowej zaleca się zawsze kabelki o grubości 4mm !!,Sekcja średnioniskotonowa/wysokotonowa to zależy od długości oraz mocy Kolumny czyli 1,5mm-2,5mm .
    Sekcję niskotonową podłączamy pod wzmacniacz STEREO. pod kanał A
    Sekcję średnioniskotonową/wysokotonową pod Amplituner pod kanał A
    We wzmaku dajemy Volume do oporu i dokonujemy Kalibracje Amplitunera,po dokonanej Kalibracji przestawiamy na STEREO w Amplu i cieszymy się super Bi-ampem .
    Robi wrażenie u mnie kolumny frontowe Jamo HCS 628 S nie ustoją są za słabe:) taka jest siła kopnięcia muzy.
    Przedtem na samym amplu jechałem na fula i było to coś ale nie ta siła.
    Cieszę się że udało mi się dokonać tego czegoś i dziękuję wszystkim za pomoc oraz cierpliwość.

Moje dalsze podejście to zakup Mocniejszych Kolumn frontowych z serii [Jamo Concert 97] oraz Końcówki mocy na tył by móc podłączyć kolumny w formie bi-amp :)

Powodzenia wam w eksperymentowaniu.

Dodano po 37 [minuty]:

Schemat takiego podłączenia [nr. 1] Amplituner+Wzmacniacz STEREO

Pioneer VSX-529+ Jamo S628 HCS - Podłączenie sprzętu oraz głośników Bi-Wire/ Bi-
    intenso
    Poziom 39  
    Czemu uważasz ze kolumny są za słabe?
    Exmind
    Poziom 10  
    Ponieważ nie wytrzymują ciśnienia ,tego uderzenia w momentach kiedy Bass się przebija.
    intenso
    Poziom 39  
    To nie kolumny są za słabe tylko wzmacniacz wyłapuje przestery i występują zniekształceni kolego.
    Exmind
    Poziom 10  
    Wyobrażcie sobie takie podłączenie przy zastosowaniu Amplitunera
    [Pioneer SC-LX58-S]

Dodano po 3 [minuty]:

czemu tak występuje? czyżby był za słaby wzmacniacz, no klient mówił że jakbym podłączył końcówkę mocy zagrało by to lepiej.
    intenso
    Poziom 39  
    U mnie mój denon wyłapuje przesterowanie gdzieś od połowy skali.
    Zrób sobie taki test
    Podłącz kolumny pod sam wzmacniacz, bez bi-wiringu tradycyjnie, podłącz jakieś źródło do wzmacniacza i puść muzykę
    Daj potencjometr od basu na maxa i kręć volume do tad do póki nie usłyszy zniekształceń i zobacz od jakiej pozycji volume występują zniekształcenia, potem potencjometr od basu na minimalną wartość i tak samo kręć volume, zobaczysz różnice
    Głośniki niskotonowe są prądożerne i najbardziej obciążają wzmacniacz, gdy brakuje wzmacniaczowi mocy wtedy występują właśnie przestery.
    Exmind
    Poziom 10  
    ok dzięki kolego jutro przetestuje to:)
    intenso
    Poziom 39  
    Tylko ostrożnie, żebyś nie spalił wysokotonowych głośników, bo to właśnie one są najbardziej narażone na skutki przesterowania wzmacniacza.
    Powinieneś bez problemu wychwycić gdy wzmacniacz będzie dostawał zadyszki.
    Exmind
    Poziom 10  
    Witam.
    Problem rozwiązano można zamknąć temat:)