Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie bezprzewodowe 230V - Przerwany kabel pod elewacją. Oświetlenie LED.

27 Kwi 2015 16:06 4287 62
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam przerwany kabel z lampek ledowych oświetlających elewację (najprawdopodobniej budowlańcy). Jest jakiś nadajnik i odbiornik radiowy którym mógł bym wysłać sygnał ze skrzynki bezpiecznikowej (włącznik czasowy i czujnik zmierzchu) na poddasze by zasilić LEDy z drugiej strony domu??

Połączenie bezprzewodowe 230V - Przerwany kabel pod elewacją. Oświetlenie LED.
  • Computer Controls
  • Poziom 43  
    Bezprzewodowo można przesłać sygnał do załączenia pod warunkiem, że po stronie odbiornika jest dostęp do źródła zasilania.
  • Poziom 27  
    A nie możesz poddaszem puścić nowego kabla?
  • Poziom 10  
    Tak chodzi mi tylko o sygnał. Zasilanie na poddaszu jest. Tylko czym??
    Nie nie ma możliwości puszczenia nowego kabla.
  • Computer Controls
  • Poziom 32  
    Nie spełni swojego zadania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    A dlaczego ?

Dodano po 17 [minuty]:

To rozwiązanie nie spełni funkcji sterowania z zmierzchowego i czasówki. Nie może być bistabilne.

Dodano po 37 [sekundy]:

A dzwonek spełni.
  • Poziom 27  
    Odradzam użycie dzwonka bezprzewodowe który będzie "dzwonił" przez całą noc. Zaraz będą problemy że u kolegi albo u sąsiadów nie będą działać mechanizmy do otwierania bram, termometry bezprzewodowe lub inne dzwonki bezprzewodowe.

Marelli napisz jakie tam masz funkcjonalności w tych lampkach, nadal sugeruje puszczenie nowego kabla przez poddasze lub wokół podbitki dachu.
  • Poziom 32  
    Nie musi dzwonić całą noc. Termometry są na innej częstotliwości. Bramy chyba też.
    Masz od rozdzielni do poddasza kontakt wzrokowy? Ewentualnie kawałek kabla.
  • Specjalista elektryk
    Całkowicie poza tematem sterowania: czy 230 V "do czegoś innego" to obwód oświetleniowy? Nie wolno łączyć obwodów innych odbiorników z oświetleniem.
  • Poziom 32  
    O czym Ty mówisz, wyjaśnij to bo nie rozumiem.
  • Specjalista elektryk
    Kolejny doktorat z przerwanego tym razem przewodu. Panowie, czy Wy nie macie co robić? Czy to jest sposób dla Was na zaspokojenie ambicji i podbudowanie swojego ego?
    Pan Słoodowy 40 lat temu podał rozwiązanie problemu XXI wieku.
  • Poziom 10  
    Jezu po cholere mi jakieś piloty?? Lewa część działa automatycznie z czujnikiem zmierzchu i włącznikiem czasowym. Chce tylko przenieść sygnał fazy załączania lamp z lewej strony na prawo bezprzewodowo. Bo nowy kabel na elewacji oszpeci mi dom?!
  • Poziom 32  
    Jak nie chcesz przewodu to jak podasz sygnał załączenia do odbiornika? Masz kontakt wzrokowy, rozdzielnia, poddasze?
  • Poziom 32  
    A wystarczy podać impuls co 15 minut i podtrzymać na odbiorze.
  • Poziom 32  
    Temat brzmi, jak przesłać sygnał załączenia bezprzewodowo/my wiemy że nie powinno zakłócać/. Czy są takie fabryczne urządzenia ? nie ma. Co robimy ? Kończymy dyskusję czy doradzamy?
    Zadałem dwa razy pytanie, czy jest kontakt wzrokowy, brak reakcji. Można zastosować fotokomórkę/fabryczną/ ale chyba nie jest zainteresowany rozwiązaniem tematu.

Ale jak chcesz rozwiązanie fabryczne to

Sygnał ze zmierzchowego na czasówkę/fabryczną/, impuls co 15 min.
    Z czasówki na przycisk dzwonka bezprzewodowego.
    Z dzwonka na przekażnik sterujący czasówką/fabryczną/
    Z czasówki na zasilanie led.

Tylko te koszty.

Moje rozwiązanie

Sygnał ze

Dodano po 3 [minuty]:

Sygnał ze zmierzchowego na generator /15 min/ na 555
    Z generatora na przycisk dzwonka.
    Z dzwonka na monostabilny retrygerowalny.
    Z generatora na zasilanie led.

Koszt 30% fabrycznego.

Co powie pytający o rozwiązanie problemu ?
  • Poziom 10  
    Bardziej mi zależało na czym takim jak wyślij sygnał włącz. Wyślij sygnał wyłącz. Nie będę nic sam dorabiał bo się na tym nie znam. Myślałem o czymś w skrzynce bezpiecznikowej co wyśle sygnał mi na poddasze i załączy i drugi sygnał i wyłączy. Jeśli nie ma nic fabrycznego to szkoda nie będę się bawił w jakieś dzwonki.
  • Poziom 32  
    A jak myślisz czy ta Twoja wersja /gdybyś kupił/ działała by prawidłowo ?
  • Poziom 11  
    Radiopowiadomienie RP 501 firmy Elmas. wymaga niestety zasilania 12V
  • Poziom 32  
    Radiopowiadamianie spełni zadany temat.
  • Specjalista elektryk
    azibik napisał:
    O czym Ty mówisz, wyjaśnij to bo nie rozumiem.
    Obwód oświetlenia powinien być oddzielony od obwodu np. gniazd czy innych odbiorników. Nie wolno zasilić oświetlenia z obwodu gniazd, więc do tej instalacji oświetleniowej nie można wykorzystać "fazy od czegoś innego".
  • Poziom 32  
    Nie wiem o czym mówisz.
    Cytuję
    Nie wolno zasilić oświetlenia z obwodu gniazd

A lampa stojąca skąd jest zasilana ?

Nikt nie pisał skąd ma być brane zasilanie.

Czy jak robię oświetlenie i gniazdo na strychu mam prowadzić osobne obwody ?

Mieszkam w bloku, mam 3 bezpieczniki, 5 obwodów gniazd, 5 obwodów oświetlenia. Jak to jest połączone,jeżeli ma być zgodnie z Twoim twierdzeniem ?
  • Poziom 32  
    To zinterpretuj sytuację, gniazdo sterowane pilotem zasilające lampę stojącą.