Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL GX270 - Wentylator procesora 100% mocy

dzejkob213 27 Kwi 2015 17:41 693 3
  • #1 27 Kwi 2015 17:41
    dzejkob213
    Poziom 9  

Witam co am zrobić kupiłem komputer GX270 wentylator od procesora wyje jak odrzutowiec 100% mocy bez watpienia, w biosie nie ma opcji sterowania, a cpu fan nie widzi absolutnie nic (nawet nie widzi jaka jest plyta glowna)

Prosze o pomoc

0 3
  • #2 27 Kwi 2015 18:07
    sosarek

Poziom 43  

CpuFan i SpeedFan możesz odłożyć w kąt. Sprawdzałeś w jakim stanie jest pasta, czy chłodzenie zamocowane prawidłowo itp.? Jaki masz w nim procesor?

0
  • #3 27 Kwi 2015 18:08
    dzejkob213
    Poziom 9  

Pasta jest założona nowa, chłodzenie dokręcone ok.
    Procesor to Pentium 4 2.8Ghz HT

0
  • #4 27 Kwi 2015 21:15
    Christophorus
    Poziom 41  

Miałem kiedyś ten komputer i niestety głośna praca jego wentylatora jest jego wadą. Oryginalne nowe wentylatory tego komputera pracują cicho, ale na wskutek zużycia hałasują. Komputer ten o ile dobrze pamiętam ma automatyczną regulację prędkości obrotowej wentylatora wbudowaną w wentylator. Termistor znajduje się wewnątrz wentylatora jak na załączonym zdjęciu. Możesz spróbować kupić inny wentylator do tego modelu komputera, ale mało prawdopodobne, że uda się kupić cicho pracujący wentylatora. Kolejny sposób to dołączenie do wentylatora dodatkowego regulatora. Jakiś czas temu można było na Allegro kupić dedykowane dla tego rodzaju komputerów niskie pod względem gabarytów wentylatory. Jednak oryginalny wentylator za pomocą ukształtowanej dyszy wydmuchuje ciepłe powietrze w kierunku kratki wentylacyjnej w obudowie. Natomiast wentylatory z Allegro nie miały takiej dyszy. Ewentualnie można taką dyszę wykonać jako nakładkę na wentylator. W internecie widziałem też rozwiązanie w postaci zamiennika wentylatora i wycięty w obudowie nad wentylatorem otwór, ale to rozwiązanie mi nie odpowiadało. Ostatecznie tylko wyczyściłem oryginalną turbinę i naoliwiłem jej łożyska olejem, co w zasadzie nie wpłynęło na zmniejszenie poziomu hałasu emitowanego przez wentylator. A oto zdjęcie otwartej turbiny wentylatora z widocznym czujnikiem temperatury.

DELL GX270 - Wentylator procesora 100% mocy

0