Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Eos1200d - Wyłącza nagrywanie

27 Kwi 2015 18:34 849 4
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam przyjemność pracować na dość dobrej lustrzance z której ja i inni operatorzy jesteśmy zadowoleni mianowicie jest to Canon Eos1200d. Jednak jest pewien malutki problem którego nie możemy rozkminić.
    Mianowicie w trakcie nagrywania nie zawsze ale jednak dość często aby zirytować aparat sam wyłącza nagrywanie i nie jest to zawsze po takim samym czasie czasami przerwie po 10s po 20s a czasami nawet po 10 minutach, po miomo iż na karcie jest dosyć miejsca.
    Szukaliśmy w opcjach aparatu, nic o tym nie ma w instrukcji też...
    Dodam tylko że przed wyłączeniem z prawej strony pojawiają się 4kropki które można by powiedzieć się ładują i jeśli się zdąży wcisnąć jakiś przycisk na aparacie to wtedy kropki znikają i nie zatrzymuje nagrywania (jednak nie zawsze po wciśnięciu nadal nagrywa)
    Pomoże ktoś?
    Jak to ogarnąć?
  • Poziom 18  
    Spróbuj factory reset zrobić. Klasa kart jak wspomniał kolega wyżej, również jest istotna.
  • Poziom 37  
    Miałem to samo z 70D i kartą 45MB/s. Zmieniłem kartę na 90MB/s (Sandisk Extreme Pro) i problem zniknął.
  • Poziom 6  
    Problem rozwiązany ;)
    Po próbach przełożeniu kilku kart doszliśmy do wniosku że takie zachowanie tego aparatu powodowały karty microSD wkładane z adapterem (z czym np w kamerze sony problemu nie mamy)