Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat Mastercook KGE3455 nie włacza grzałek piekarnika

bravo8 27 Kwi 2015 20:37 2925 8
  • #1 27 Kwi 2015 20:37
    bravo8
    Poziom 16  

Witam
    Kuchenka Mastercook KGE3455 Dynamic nie włacza grzałek piekarnika. Działa termoobieg , wyświetlacz , ale po przekręceniu pokrętła termostatu T-150 nie zapala się czerwona lampka sygnalizacyjna i nie grzeją grzałki. Na zaciskach kabla czerwonego i białego jest napięcie 230 V. Co może być przyczyną , czy uszkodzony przełącznik temp ?

Pozdrawiam

0 8
  • #2 27 Kwi 2015 20:50
    lesławek
    Poziom 31  

Czy po obróceniu przełącznika funkcji zapala się pomarańczowa lampka i lampka w piekarniku? Czy przy obrocie pokrętła regulacji temperatury jeszcze przed skalą
    czyli przy ok 30°C słuchać zwarcie styków? Powinno być słychać.

Cytat:
    Na zaciskach kabla czerwonego i białego jest napięcie 230V.

Czy to znaczy że mierzysz napięcie pomiędzy czerwonym i białym przewodem i bez względu na pozycję pokrętła temperatury jest tam 230V ? Jeśli tak to uszkodzony jest regulator temperatury

0
  • #3 27 Kwi 2015 22:09
    bravo8
    Poziom 16  

Po lekkim przekręceniu regulatora słychać lekkie pyknięcie styków. Zapala się pomarańczowa lampka i oświetlenie w środku. Napięcie pojawia się na stykach po włączeniu lewego pokrętła funkcji( sygnalizacja pomarańczowej lampki). Napięcie jest zarówno przy ustawieniu pokrętła na zero jak i po lekkim przekręceniu. Na całym zakresie. No, ale skoro jest napięcie na termostacie na obu zaciskach, to jakby powinno przechodzić na grzałki i powinny grzać ? A chyba termopara powinna sterować czy wł/wył napięciem w zależności od temp? No może źle coś rozumuje. Na moje oko to powinno być tak , że napięcie pojawia się na zaciskach dopiero po przekręceniu pokrętła o kilka stopni tak aby zwarły styki.

0
  • #4 27 Kwi 2015 22:15
    lesławek
    Poziom 31  

Odepnij przewody od tego regulatora i sprawdź omomierzem czy styki się zwierają podczas pokręcania pokrętłem czy nie. Jeśli mierzysz napięcie pomiędzy dwoma stykami regulatora to po zwarciu tych styków nie powinno być tam napięcia, jeśli jest to znaczy, że są rozwarte.

0
  • #5 27 Kwi 2015 22:54
    bravo8
    Poziom 16  

Nie ma przejścia na omomierzu. Pokrętło ustawiłem na zero , później po zwarciu styków i bez reakcji, kable oczywiście zdjołem

0
  • #6 28 Kwi 2015 08:19
    lesławek
    Poziom 31  

Jak tak to masz uszkodzony regulator...

0
  • #7 28 Kwi 2015 09:21
    bravo8
    Poziom 16  

Regulator, tzn. masz na myśli ten termostat wspomniany wcześniej ?

0
  • Pomocny post
    #8 28 Kwi 2015 09:29
    lesławek
    Poziom 31  

Tak właśnie jego mam na myśli...

1
  • #9 30 Kwi 2015 08:48
    bravo8
    Poziom 16  

Kuchenka działa , wstawiłem nowy oryginalny termostat. Pozostaje mi jeszcze potestować czy nie przypieka cista :) . Bardzo dziękuję za pomoc i za życzliwość kolegi Lesławek. Bardzo mnie to cieszy że jest takie forum jak Elektroda.pl , dzięki któremu przez pomoc wielu ludzi mogłem samodzielnie naprawić parę sprzętów.

Pozdrawiam

Ps. piekarnik nie przypieka ciasta , jest OK.

0