Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5GL - Menedżer rozruchu systemu Windows.

Sektorek14 27 Kwi 2015 21:24 1098 12
  • #1 27 Kwi 2015 21:24
    Sektorek14
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z rozruchem systemu windows 7, wyskakuje takie oto okienko:

Próbowałem włożyć płytę z windowsem 7, lecz nie była to płyta oryginalna i niestety nic nie dało się zrobić, musi być to płyta oryginalna?

Proszę o pomoc, już nie mam sił do tego złomka :/
    PS. Przepraszam za tą jakość zdjęcia.

0 12
  • #2 27 Kwi 2015 22:19
    p1orun
    Poziom 15  

Witaj
    Po pierwsze jaka masz wersje Windows 7 ? ( OEM czy BOX home premium, professional itd)
    po drugie potrzebujesz płyty z Windows w wersji której masz zainstalowana żeby naprawić system ( z tekstu wynika ze nie posiadasz)
    po trzecie spróbuj odzyskać system z recovery jeżeli się do tej pory uchowało oczywiście dane które masz na dysku zostaną usuniete

0
  • #3 27 Kwi 2015 23:06
    Sektorek14
    Poziom 9  

Professional, tak nie mam, ale jutro będę ją miał ale wraz nie jestem pewny co do tej naprawy, ponieważ przed chwilą jeszcze raz chciałem spróbować naprawić ten system z tej płyty z windowsem z internetu, ale gdy normalnie chce wybrać opcję CD/DVD z Popup Menu, wyskakuje CD-ROM Boot Priority Boot Ready i nie wczytuje się płyta, tylko wyskakuje ta informacja o menedżerze rozruchu systemu windows, czyli jednak chyba jest coś nie tak, prawda?

0
  • #4 27 Kwi 2015 23:36
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

p1orun napisał:
    potrzebujesz płyty z Windows w wersji której masz zainstalowana żeby naprawić system
    Etam - nie musi poza tym jak dysk ma uwalony to i zgodna nie pomoże...

Wystartuj z UBCD (na pendrive jak nie na CD/DVD-RW) i spod Parted Magic - Disk Health (widok SMART) oraz co się dzieje z partycjami (GParted) pokaż.

Z jakiegoś nośnika inst. Vista czy 'wyżej' można zobaczyć co się dzieje z woluminami spod wiersza polecenia: (echo list vol & echo sel disk 0 & echo list part) | diskpart

0
  • #5 28 Kwi 2015 14:52
    Sektorek14
    Poziom 9  

Nie wydaję mi się żeby to był dysk...
    Dzisiaj przyniósł mi kolega płytę Windows 7 ale Home Premium a nie Professional, włączyłem normalnie wybrałem CD/DVD z Popup Menu i normalnie się załadowało wszystko elegancko, wybrałem napraw i wtedy pojawiła się informacja że płyta musi być zgodna z zainstalowanym systemem, także napiszę czy się udało jak załatwię sobie płytę :)

Tylko zastanawia mnie, dlaczego nie chce załadować się ta płyta ze ściągniętym Windowsem 7 Professional...

0
  • #6 28 Kwi 2015 16:29
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Sektorek14 napisał:
    dlaczego nie chce załadować się ta płyta ze ściągniętym Windowsem 7 Professional...

Nie bootowalna, nie poprawnie nagrana.

0
  • #7 28 Kwi 2015 16:49
    Sektorek14
    Poziom 9  

A co to znaczy, że jest nie "bootowalna" ? :P

0
  • #8 28 Kwi 2015 17:01
    kasiunia7777
    Poziom 39  

To, że nie będzie startować.
    http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/howto/index.php?sm=boot
    W jaki sposób nagrywałeś płytę, a dokładniej obraz iso na płytę?
    Możesz też zrobić startowego pendrive nie musisz koniecznie robić to na płycie.
    Płytę startową możesz wypalić za pomocą darmowego i prostego w obsłudze ImgBurn.
    Pendrive możesz stworzyć za pomocą Universal USB Installer.

Skoro inne płyty ci startuje, no to swoją musiałeś źle nagrać.

Dodano po 7 [minuty]:

Sektorek14 napisał:
    Nie wydaję mi się żeby to był dysk...

Uszkodzony dysk może być skutkiem uszkodzenia zainstalowanego systemu windows. Więc i tak musisz go sprawdzić. Możesz to zrobić tak jak napisał WojtasJD, lub za pomocą MHDD podając SMART dysku twardego (więcej info w google).

0
  • #9 05 Maj 2015 18:05
    Sektorek14
    Poziom 9  

kasiunia7777 napisał:
    W jaki sposób nagrywałeś płytę, a dokładniej obraz iso na płytę?

Nie, to są tak jakby zwykłe foldery i po prostu przesunąłem to na płytę i się nagrało :D
    Biorę się za to całe bootowanie, później napiszę jak mi poszło.

P.S - Miałem problem z internetem dlatego nie mogłem nic wcześniej napisać :P

Nagrałem płytę za pomocą tego programu, tzn najpierw zrobiłem ten plik .iso a dopiero później nagrałem na płytę za pomocą ImgBurn efekty dalej takie same. Chyba już wiem co zrobiłem źle, a raczej czego nie zrobiłem. W zakładce Zaawansowane > Dysk Startowy trzeba zaznaczyć "Ustaw obraz startowy" ?
    Jeżeli tak, to może ktoś mi napisać, co tam trzeba zaznaczyć/wybrać aby wszystko było dobrze? :)
    Asus F5GL - Menedżer rozruchu systemu Windows. Asus F5GL - Menedżer rozruchu systemu Windows. Asus F5GL - Menedżer rozruchu systemu Windows.

0
  • #10 06 Maj 2015 09:33
    kasiunia7777
    Poziom 39  

W ImgBurn nic nie trzeba ruszać w opcjach. W tabeli, która pojawia się przy włączeniu programu wybierasz Zapisz obraz na dysk i tyle. Po kliknięciu w to wybierasz obraz iso, który chcesz wypalić na płycie, prędkość zapisu i tyle.

0
  • #11 06 Maj 2015 10:08
    Sektorek14
    Poziom 9  

No to tak zrobiłem... A płyta dalej nie chce się włączyć, chwilę po wyskoczeniu "Boot Ready" pokazuje się okno z pierwszego posta.

Czytałem też, że można dołączyć jakiś plik rozruchowy do tego dysku, to prawda? Jeżeli tak, to jaki to ma być plik ?

0
  • #12 06 Maj 2015 19:50
    matik_pl
    Poziom 14  

Sektorek14 napisał:

Nie, to są tak jakby zwykłe foldery i po prostu przesunąłem to na płytę i się nagrało :D

To nie mają być "jakby zwykłe foldery", a JEDEN plik ISO z systemem. Ściągasz takowy z sieci, nagrywasz na płytkę i - o ile wszystko zostanie dobrze ustawione w BIOS/UEFI - płytka powinna się odpalić. To wszystko, żadna filozofia, bez zbędnego kombinowania.

0
  • #13 06 Maj 2015 20:36
    Sektorek14
    Poziom 9  

Wiem, ja tak robiłem i dalej to samo. Teraz próbuję zrobić startowego pendrive, jak skończę to napisze co wyszło.

0