Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka BEKO CSA34000, jak sprawdzić termostat?

adis26 28 Kwi 2015 11:35 7389 6
  • #1 28 Kwi 2015 11:35
    adis26
    Poziom 8  

Witam serdecznie. Bardzo dawno tu zaglądałem, ostatnio przy podobnym problemie, jednakże innej marki lodówki i odpowiedź znalazłem. Tym razem niestety nie :(
    Do sedna, jakie kolory przewodów z termostatu połączyć ze sobą aby sprawdzić czy winę ponosi termostat tzw. '' na krótko '' Kiedyś właśnie miałem podobne objawy w lodówce marki ELECTROLUX i ktoś nadmienił co z czym spiąć aby sprawdzić czy agregat działa. Tak też zrobiłem i z waszą pomocą w ten sposób udało się zdiagnozować termostat.Dumny z siebie wymieniłem za 47 zł , a nie jak pseudo fachowcy ode mnie chcieli mi wymieniać sprężarkę i wszystko poza termostatem he he.Niestety było to bardzo dawno i nie pamiętam jaki kolor z jakim zewrzeć aby to wykluczyć. Jeżeli chodzi o objaw to zamrażarka mrozi , a chłodziarka nie chłodzi. Wczoraj zrobiłem zdjęcie po rozebraniu pokrętła wnętrza lodówki i wygląda to tak jak na zdjęciu. Czy byłby ktoś wstanie pomóc mi z tym problemem? Nie znalazłem nic na temat tego modelu jakby w ogóle nie istniał. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek radę wskazówkę i również tym którzy chcieliby pomóc niestety nie potrafią . Pozdrawiam

Lodówka BEKO CSA34000, jak sprawdzić termostat?

0 6
  • #2 28 Kwi 2015 17:15
    adis26
    Poziom 8  

A czy wie ktoś czy stanie się coś jak odepne termostat i polacze że sobą brązowy z białym? Albo brązowy z czerwonym? Jeśli nikt mi nie pomoże z racji że zrobiłem coś nie tak zakładając temat czy inna rzecz to chociaż niech ktoś napiszę że nie mam na co liczyć. Zdaje sobie sprawę że na różnych forach różne zasady ale nie każdy siedzi na codzień w sieci. Na temat termostatu jest sporo ale nir doszukalem się takiej z kolorami moich przewodów.

1
  • Pomocny post
    #3 28 Kwi 2015 18:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Zewrzyj naraz trzy kabelki, a nie o kolory się pytasz. Jak ruszy sprężarka i układ zacznie poprawnie działać, to do wymiany masz termostat.
    A i tak w tym wynalazku masz dziurę w układzie. Na 99,9%.
    Ale działaj dalej.

PS. Ten trzeci, żółto-zielony zostaw jednak osobno, bo inaczej gwiazdki pojawią się w Twoich oczach.... :)

1
  • #4 28 Kwi 2015 18:41
    adis26
    Poziom 8  

Witaj kolego i dziękuję za odpowiedż jednakże nie dokońca zrozumiałem czy mam zewrzeć ze sobą biały brązowy i czerwony razem w kupe ? Czy biały z brązowym a ten trzeci to zielono żółty i żart z twojej strony. Bo czerwony i zielono żólty to masa, a biały i brązowy zasilanie. Czy mógłbyś potwierdzić czy jak ściągnę biały i brązowy z termostatu i razem je zepne to o to chodzi?

1
  • Pomocny post
    #5 28 Kwi 2015 21:31
    falo22
    Poziom 25  

Kolego biały z brązem i tyle.

1
  • #6 28 Kwi 2015 22:53
    adis26
    Poziom 8  

I o taką odpowiedź prosiłem. Sprawdzę więc pewnie i dam znać.

2
  • #7 29 Kwi 2015 13:59
    adis26
    Poziom 8  

falo22 napisał:
    Kolego biały z brązem i tyle.

Tak też zrobiłem i lodówka zaczęła chłodzić. Tak więc termostat do wymiany,na szczęście tylko on :)

Wielkie dzięki :) Pozdrawiam i zamykam.

2