Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson 1118 problem z połaczeniem

rkonik 23 May 2005 19:43 1173 4
    rkonik
    Level 12  
    Mam problem z połączeniem sie kompa z fergusonem. Po wybraniu opcji wyślij program do tunera w ramce stan wgrywania pojawia się komunikat czekanie na połączenie. Tak moze cały czas siedziałem z 20 min i dalej tak sie dzieje.
    Mam system XP więc wgrałem xp lpt port patch nic nie pomogło nadal ten sam problem gdzie może być przyczyna.? I jak zrobić aby jednak wgrać soft?
  • Helpful post
    mipix
    Level 35  
    soft do fergusona wgrywa się kablem (crossover) szeregowym, należy to zrobić w następującej kolejnoci:
    1. wyłączyć tuner z sieci
    2. wybrać plik z programem
    3. kliknąć opcję "wyślij"
    4. włożyć wtycznę do gniazda zasilającego(230V)
    rkonik
    Level 12  
    Dokładnie tak robiłem jak napisałeś i właśnie się pojawia tylko napis czekanie na połączenie i można czekać za przeproszeniem do usranej śmierci i nic
  • Helpful post
    mipix
    Level 35  
    W takim razie jest to wina kabla
    tu jest jego schemat,
    http://polaris.dvhk.pl/?id=kabelrs232
    można by go sprawdzić

Opcja numer 3: wybrany został zły port komunikacyjny w komputerze, albo jest on wyłączony w biosie.
    Jeśli używasz myszki podłączonej do portu COM1 a tuner podpinasz do portu COM2, to może się zdażyć ,że bios przydzielił port COM2 do obsługi IRDA, ale to da się zmienić

sprawdź wszystko pokolei
    rkonik
    Level 12  
    Już poszedł soft była to wina kabla. Dzięki wszystkim za pomoc.

Mam jeszcze jeden problem a mianowicie nie moge wgrać listy kanałów. Co moze być przyczyną?