Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADP 815iX 6 - 6 zmysł wywala błąd E1 F6

fotlot 28 Kwi 2015 17:41 2373 4
  • #1 28 Kwi 2015 17:41
    fotlot
    Poziom 9  

zmywarka Whirlpool ADP 815iX 6 - 6 zmysł wywala błąd E1 F6
    Zmywarka nie pracowała przez zimę. Przy pierwszej próbie wywala błąd E1 F6. Po sprawdzeniu drożności i czystości filtrów od przewodu doprowadzającego wodę, chciałem zresetować naciskając X i zamykając drzwi. Słychać odpompowanie wody i po minucie wyłącza się. Niestety przy ponownej próbie wystartowania z programem myjącym znowu pojawia się błąd. Po przewróceniu na bok i odsłonięciu pokrywy dolnej ukazał się taki, nienaturalnej barwy osad skrystalizowany? To jest pojemnik od soli i czy musi być taki rudy?Fakt, że woda była zażelaźniona.

0 4
  • #3 29 Kwi 2015 18:14
    fotlot
    Poziom 9  

Dobrze, poszukam głębiej. Z kolei zmywarka przepracowała zaledwie ok 15 cykli, czyżby coś skleilo się przez zimę?
    Po majówce dam znać.

0
  • #4 04 Maj 2015 10:07
    fotlot
    Poziom 9  

Niestety nie udało mi się skasować błędu E1F6 za każdym razem jest tak samo. Przewód doprowadzający czysty, filtry czyste. Woda wchodzi do tego rudego pojemnika i krąży.Ten zawór który sugerowałeś, wygląda na sprawny. Niestety nie jestem w stanie określić czy ten silniczek pracuje i czy obraca się ta długa ośka , która pewnie wprawia w ruch coś na kształt zaworu (stawidła). Czyżby ten obrotowy zawór mógł być przyczyną?

0
  • #5 21 Maj 2015 15:00
    fotlot
    Poziom 9  

Pobieżne oględziny lewej strony zmywarki i bingo. Płaszcz wodny z przepływomierzem i kontaktronem. Młynek (wirnik) miał jakieś opory i obracał się z trudem. Pomogło pozbycie się depozytów i osadów stosownym środkiem kamień i rdza. Widać, że producent nie przewidział użycia kiepskiej wody studziennej. Po przepłukaniu śmiga aż milo. Cena nowego elementu około 102 zł.

3