Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson Xperia Arc S - mało pamięci, słaba bateria, android 4.0.4

28 Kwi 2015 19:47 897 7
  • Poziom 2  
    Witam.

Chciałbym zapytać o 3 sprawy:

1. Mam wgranego androida 4.0.4 i nie wiem jak zrobić screena ;/ może ktoś, coś? :)

2. Bardzo szybko pada mi bateria, nie wiem czym to jest spowodowane. Po ładowaniu przez całą noc bateria wytrzymuję raptem 10godzin ;/
    (Bateria BA750 1460mAh).
    Mam w planie kupić baterię 1800mAh, ponieważ już taką wypatrzyłem w sklepie GSM, ale chciałbym zapytać czy to coś pomoże.

3. Mam problem z pamięcią na aplikacje. Jak wiadomo jest w telefonie strasznie mało a nie które aplikację nie mogę przenieść na kartę SD(4gb Kingstona). Powie mi ktoś, jak ustawić aby instalowały się automatycznie na karcie SD albo jak je przenieść?

O razu mówię, że nie chciałbym zmieniać androida, ponieważ telefon ładnie chodzi i się nie tnie.

Dziękuję za uwagę :)
  • Poziom 2  
    A ile może kosztować taka naprawa?
    Wiem, że ceny są różne wszędzie
    ale tak mniej więcej chciałbym wiedzieć :)
  • Poziom 31  
    Jak w większości przypadków pewnie nie będą chcieli tego ruszyć lub zalecą wymianę płyty głównej, także ciężko powiedzieć.
  • Poziom 28  
    Screen robisz naciskając w jednym momencie włącznik i klawisz przyciszania.
  • Poziom 30  
    Mam ten sam problem można powiedzieć ale możesz spróbować pożyczyć od kogoś baterię o ile masz taką opcję i sprawdzić. Nowej nie kupuj bo się nie opłaca. Winą jest najczęściej układ na płycie którego zazwyczaj nie ruszą Ci w lokalnym serwisie. Używaną płytę powinieneś tanio trafić choć do tego tel. szczerze ja bym nie inwestowało. Chciałem sam się zabrać za naprawę ale po przekalkulowaniu zrezygnowałem. Tym bardziej że przedłużam teraz umowę i dostanę coś nowego.

Może baterię wspomoże wyłącznie WCDMA. Przełącz na GSM.
  • Poziom 2  
    Co do screena to już wiem. :)

Mówicie płyta główna? Zresetowałem dzisiaj telefon do ustawień fabrycznych i bateria jak na razie trzyma duuuużo dłużej! Zobaczę jak to dalej będzie ale jak nie będzie szybko padać to pomyślę nad zakupem nowej i odezwę się tutaj i powiem jak wygląda sytuacja :)
  • Poziom 28  
    To w takim razie możliwe że jakaś aplikacja działała w tle i nie pozwalała na uśpienie procesora ;) Jeśli czysty softowo telefon trzyma dłużej to zainstalowałeś jakiś syf :P