Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas na zmianę kolumn, proszę o porade

damieen25 28 Kwi 2015 20:54 960 10
  • #1 28 Kwi 2015 20:54
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, przymierzam się małymi krokami do zmiany kolumn na coś lepszego. Zaczynając od początku, budżet jakim mogę dysponować to ok 2000 zł, w tej cenie mogą być kolumny używane lub nowe choć tu jest zawężone pole popisu. Pokój w krotnym by stały ma 26 m2, stare budownictwo, kolumny były by napędzane końcówka mocy Denon POA 2400. Co do muzyki to najczęściej muzyka elektroniczna choć tez i coś z polskiego rocka czy spokojnego. Lubie ładny bas ale tez nie meczący, przyjemny środek i czysta nie sykająca gore. Z takich moich narazie upodobań i tego co poczytałem to widza mi się Mission M35i chodź na chwile obecna ich jeszcze nie słuchałem ale jest to temat do zalesienia na dniach. Czy taka propozycja zgrała by się razem? Proszę o sugestie i podpowiedzi, każda rada jest cenna. Pozdrawiam

0 10
  • #2 02 Maj 2015 16:51
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, czy kolumny Mission M35i są warte uwagi?

0
  • #3 03 Maj 2015 17:23
    k52
    Poziom 32  

Według mnie tak, jednak trzy warunki wzmacniacz musi być z tych mocniejszych i wydajniejszych, jak również raczej dokładnie i detalicznie grających po trzecie trzeba poznać brzmienie tych kolumn i modelu, bo mission m nie jest z pewnością dla każdego. Na ten metraż i wysokość w kamienicy dobry wybór.

0
  • #4 05 Maj 2015 15:00
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, dzięki za odpowiedź na posta, koncowka jest wydajna prądowo, moc 2 razy 200 W przy 8 Ohm, denon POA 2400. koncowka ładnie gra całym pasmem. Co do odsłuchu to czekam na możliwość od sprzedającego bo w trakcie remontu.

Dodano po 2 [minuty]:

A jakie jeszcze kolumny w tym przedziale cenowym mogły by się fajnie zgrać ze sprzętem i muzyka?

0
  • #5 06 Maj 2015 11:21
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, mam pytanie co do jeszcze jednej konstrukcji
    chodzi mianowicie o nasza polska markę Tonsil i ich konstrukcje Maestro 2 180? Z komentarzy są chwalone kolumny za miękki bas krystaliczna górę, za dynamike . że w tym przedziale cenowym jest to dobra propozycja. Czy we Wrocławiu jest sklep gdzie można ich posłuchać?

0
  • #6 07 Maj 2015 15:10
    k52
    Poziom 32  

Przez kogo chwalone ? ;) Owszem, za nieduże pieniądze ok. 1600zł to spora kolumna pasująca do sporego salonu, jednak jak ktoś ma już nieco więcej w portfelu kupi inne, lub trafią mu się używane zachodnie, to nie ma już co chwalić Tonsili. Zgodzę się że komuś Tonsil maestro może bardziej przypaść do gustu niż Mission m35, bo są różne gusta. Jednak maestro przy m35 jest jak wydmuszka.

0
  • #7 07 Maj 2015 20:25
    damieen25
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedź, potrzebuje właśnie jakiś konkretnych opinii, czekam na znak aby posłuchać tych mission ów m35.

Dodano po 3 [godziny] 52 [minuty]:

na pewno chciałbym usłyszeć jak i jedna konstrukcje tak i druga zęby mieć jakieś porównanie i co będzie mi się bardziej podobało brzmieniowo

0
  • #8 09 Maj 2015 15:23
    k52
    Poziom 32  

Mission m35i jak cała seria m od około 2 lat nie są już w ofercie i szkoda. Jest obecnie seria mx i np. model Mission mx5, niestety wygląd jest już jakiś zwykły, ale nadal są solidne i skala dźwięku dość podobna. Brzmienie Mission nie jest uniwersalne, ale tak bywa z markowym sprzętem że ma swój styl i nie każdemu musi się podobać. Czasem można posłuchać ich w Top hi-fi video design, choć oferują je też inne salony.

0
  • #9 09 Maj 2015 21:04
    damieen25
    Poziom 14  

Tak wiem o tej seria mx5, w środę jestem umówiony na odsłuch tych mission m35i. sam jestem ciekaw ich dźwięku, na pewno zależy mi aby kolumny zagrały przyjemnie i miękko w dole. Sporo czytałem i ponoć missiony umia zagrzmieć ale czy potrafią zagrać miękko w dolnym pasmie?

0
  • #10 10 Maj 2015 21:51
    k52
    Poziom 32  

Według mnie są z tych raczej miękkich, z pewnością nie suchych i precyzyjnych, bo jest tuzin lepszych w tej dziedzinie.

0
  • #11 11 Kwi 2016 16:31
    damieen25
    Poziom 14  

Witam, kolumny zmienione na Dali 850 pozdrawiam

0