Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

omron zen-10c - Jak zaprogramować

qartet 28 Apr 2015 20:59 1095 6
 • #1
  qartet
  Level 10  
  Witam, mam pytanie do kolegów odnośnie sterownika omron ZEN-10C1DR.Temat wygląda tak. Maszyna to dozownik produktów. Praca odbywa się następująco: Fotokomórka widzi słoik na taśmie, wysuwa siłownik który go zatrzymuje następnie drugi siłownik się wysuwa i wsypuje dozę i się cofa, sterownik zwalnia tłok który zatrzymywał słoik i cykl zakończony. Wszystko działa super. A teraz moje pytanie, czy da się tak zaprogramować ten sterownik aby fotokomórka jak zobaczy słoik zatrzymała go, następnie drugi się załączył i wsypał dozę i cykl się zakończył (czyli tak jak do tej pory) zmiana miała by dotyczyć tego aby następny cykl zaczął się po czterech słoikach pustych które przejadą koło fotokomórki, ponieważ na siłowniku od dozy założyłem cztery dozowniki, a nie jeden więc cztery słoiki są dozowane na raz. Jeśli coś nie jasno napisałem to pytać i odpowiem. Pomóżcie jak to mogę przeprogramować i czy w ogóle się da.
 • #2
  marek_ka
  Level 26  
  Wszystko się da, tylko musisz mieć kogoś kto potrafi zmodyfikować program. Ja niestety do Gliwic mam koło 500km w jedną stronę.
 • #3
  qartet
  Level 10  
  Koledzy, wstawiam nowy schemat z tego sterownika bo w liniach 01, 02 i 06 zrobiłem błędy. Pozdrawiam i przepraszam omron zen-10c - Jak zaprogramować
 • #4
  pafciowaw
  Automation specialist
  Przeróbka programowa nie jest trudna - wystarczy wstawić licznik do czterech przed ponownym uruchomieniem napełniania.Nie miałem do czynienia z tym PLC więc nie wiem czy można go przeprogramować z klawiatury (np. seria easy ma taką możliwość)?!
 • #5
  marek_ka
  Level 26  
  W odpowiedzi na wiadomość PW.
  Kol. pafciowaw precyzyjnie opisał jak to zrobić.
 • #6
  qartet
  Level 10  
  Koledzy, niestety nie dostałem żadnej wiadomości na PW:(
 • #7
  marek_ka
  Level 26  
  Pisałeś do mnie na PW, a tu kol. pafciowaw opisał jak dokonać modyfikacji.