Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

omron zen-10c - Jak zaprogramować

qartet 28 Kwi 2015 20:59 621 6
  • #1 28 Kwi 2015 20:59
    qartet
    Poziom 8  

Witam, mam pytanie do kolegów odnośnie sterownika omron ZEN-10C1DR.Temat wygląda tak. Maszyna to dozownik produktów. Praca odbywa się następująco: Fotokomórka widzi słoik na taśmie, wysuwa siłownik który go zatrzymuje następnie drugi siłownik się wysuwa i wsypuje dozę i się cofa, sterownik zwalnia tłok który zatrzymywał słoik i cykl zakończony. Wszystko działa super. A teraz moje pytanie, czy da się tak zaprogramować ten sterownik aby fotokomórka jak zobaczy słoik zatrzymała go, następnie drugi się załączył i wsypał dozę i cykl się zakończył (czyli tak jak do tej pory) zmiana miała by dotyczyć tego aby następny cykl zaczął się po czterech słoikach pustych które przejadą koło fotokomórki, ponieważ na siłowniku od dozy założyłem cztery dozowniki, a nie jeden więc cztery słoiki są dozowane na raz. Jeśli coś nie jasno napisałem to pytać i odpowiem. Pomóżcie jak to mogę przeprogramować i czy w ogóle się da.

• #2 30 Kwi 2015 10:02
    marek_ka
    Poziom 26  

Wszystko się da, tylko musisz mieć kogoś kto potrafi zmodyfikować program. Ja niestety do Gliwic mam koło 500km w jedną stronę.

• #3 01 Maj 2015 16:49
    qartet
    Poziom 8  

Koledzy, wstawiam nowy schemat z tego sterownika bo w liniach 01, 02 i 06 zrobiłem błędy. Pozdrawiam i przepraszam omron zen-10c - Jak zaprogramować

• #4 02 Maj 2015 21:08
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Przeróbka programowa nie jest trudna - wystarczy wstawić licznik do czterech przed ponownym uruchomieniem napełniania.Nie miałem do czynienia z tym PLC więc nie wiem czy można go przeprogramować z klawiatury (np. seria easy ma taką możliwość)?!

• #5 03 Maj 2015 13:42
    marek_ka
    Poziom 26  

W odpowiedzi na wiadomość PW.
    Kol. pafciowaw precyzyjnie opisał jak to zrobić.

• #6 03 Maj 2015 15:40
    qartet
    Poziom 8  

Koledzy, niestety nie dostałem żadnej wiadomości na PW:(

• #7 04 Maj 2015 19:06
    marek_ka
    Poziom 26  

Pisałeś do mnie na PW, a tu kol. pafciowaw opisał jak dokonać modyfikacji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME