Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiśniowski - Słaby zasięg pilotów

28 Kwi 2015 21:01 3792 12
  • Poziom 2  
    Witam. Do bramy Wiśniowski dokupiłem pilota, przy kojarzeniu go ze sterownikiem pomyliłem sekwencje naciśnięć i w efekcie swojego pilota zaprogramowałem , ale wszystkim pozostałym mieszkańcom ( ok 15 pilotów ) piloty rozkodowałem. Zakodowałem je wszystkie ponownie, ale zasięg dramatycznie się obniżył. Jeszcze od wewnątrz jest jako tako, natomiast kiedy auta wyjeżdżają z garażu piloty działają do wysokości bramy, po opuszczeniu garażu trzeba pilota najlepiej wystawić przez okno, bo inaczej nici z zamknięcia bramy. Antena jest taka jak była, przez 10 lat wszystko było ok. a teraz nie jest. Może Ktoś miał podobny problem, albo ma pomysł co z tym zrobić.

Witam ponownie. Po około 2 miesiącach , bez żadnej interwencji piloty zaczęły funkcjonować lepiej niż kiedykolwiek wcześniej !!!! . Nie wiem jak to się stało , ale obecnie działają rewelacyjnie.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Ja mam podobny przypadek. Też mam bramę Wiśniowski i też mam problem z zasięgiem. Dzwoniłem nawet do ich serwisu i usłyszałem że "tak ma być".
    U mnie działa tak że jak jestem w garażu i nacisnę guzik to brama się otwiera i jak wyjadę i chcę zamknąć to najlepiej jak u kolegi, muszę okno otwierać...
    Dodam, że mieszkam w takiej okolicy że nie ma żadnych zakłóceń elektromagnetycznych, a do samego sterownika nie da się dołożyć anteny zewnętrznej.
  • Poziom 32  
    Wyciągnij antenę na zewnątrz.
  • Poziom 24  
    azibik napisał:
    Wyciągnij antenę na zewnątrz.

kolego ja mam taki napęd (napęd wiśniowski optimum 600):

i uwierz mi na słowo że jak by się dało to już dawno bym antenę wystawił na zewnątrz
  • Poziom 32  
    A dlaczego się nie da ? Robiłem to w ubiegłym tygodniu/gorke/.
  • Poziom 32  
    Przecież masz narysowane jak podłączyć antenę .
  • Poziom 24  
    Panowie,
    może ja czegoś nie rozumiem ale napęd od bramy wygląda tak:

ten obiekt zaznaczony na czerwono to napęd, który "jeździ" po prowadnicy do przodu jak się brama otwiera i do tyłu jak się brama zamyka.

Wewnątrz obudowy owszem jest jak na rysunku, zamieszczonym przez scalok.
    Sęk w tym że nie ma jak dostać się do tej obudowy kablem antenowym. Kabel musiał by się jakoś zwijać i rozwijać...
    Dzwoniłem w tej sprawie do serwisu Wiśniowski to usłyszałem, że: "tak ma być, i anteny dołożyć się nie da, bo jak?"
    Jeśli ktoś z was znalazł patent na ten problem to niech się podzieli jakimś zdjęciem:)
  • Poziom 32  
    Na schemacie połączeń jest narysowany sposób podłączenia kabla antenowego.
    Kabel dobierasz tak aby antena była na zewnątrz. Mocujesz kabel do linki nośnej, długość trzeba ustalić. Mocujesz linkę do napędu /ruchomego/, nad napędem w połowie szyny mocujesz w suficie zaczep do gumy /bagażnik samochodowy/, drugi koniec gumy zaczepiasz za linkę w takim miejscu aby w połowie ruchu silnika guma była ściągnięta a na krańcach naciągnięta. Koniec kabla wypuszczasz na zewnątrz, na końcu usuwasz ekran na długości takiej jak jest oryginalny drut antenowi. Zanim to wykonasz sprawdż działanie na kablu poprowadzonym prowizorycznie.
  • Poziom 25  
    Nie mam gotowego patentu, bo akurat do takiego systemu nie robiłem.
    Użyj wyobraźni. Anteny 144/430MHz od ręcznych radiotelefonów (radiostacji) mają długość od 4,5cm przez 7,5cm, 23cm, 28cm. Są również dłuższe, ponad 30. Złącze BNC, SMA męskie lub żeńskie. Kawałek kabla RG-58 z odpowiednią wtyczką pod antenę podłączasz jak na obrazku powyżej. Kabel z anteną wyprowadzasz na zewnątrz i mocujesz. Mocowanie musisz sam stworzyć.
  • Poziom 18  
    RG58 to może tak nie koniecznie lepiej h155 czy coś takiego .... Mniejsze tłumienie, niby ma nie być długi ale jednak .... Gdzieś w sieci widziałem takie aktywne anteny na 433MHz ....
  • Poziom 10  
    U mnie też jest bardzo kiepsko z zasięgiem musiałem dojechać do samej bramy i wystawić rękę przez szybę żeby otworzyć bramę. Kupiłem kapel antenowy rg58 oraz antenę i zamontowałem cały komplet w garażu. Zasięg poprawił się na tyle że już nie wystawiam ręki przez okno ale cały czas muszę dojechać co samej bramy. Wystawienie anteny na zewnątrz zwiększy zasięg ???
  • Poziom 2  
    Witam. Jak już pisałem , po dwóch czy trzech miesiącach bez jakiejkolwiek ingerencji piloty zaczęły działać lepiej niż kiedykolwiek. Być może potrzebują czasu aby się dostroić. Pozdrawiam i w przypadku podobnych problemów życzę cierpliwości :D