Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXCOM WT508. - Oderwana ścieżka na płytce PCB.

28 Kwi 2015 21:21 900 1
  • Poziom 6  
    Witajcie. Dostałem od znajomego dwie krótkofalówki, niby uszkodzone. Otwarłem, popatrzyłem i poklikałem. Ustaliłem, że w obu przypadkach nie zwierają przyciski nadawania. Dobrze, dobrałem coś co przypasuję i zabieram się do lutowania. Pierwsza, uratowana. Działa. Natomiast z 2 dałem ciała ponieważ upaliłem ścieżkę i się oderwała. Nie za bardzo wiem, jak obejść ten problem. Oderwała się ścieżka plusowa, znaczy się nie masa. I nie wiem gdzie zrobić mostek. Schematu nie mogę znaleźć, miernikiem też nie mogę znaleźć drogi kontaktowej. Zielono mi z tym.

W internecie znalazłem tylko takie zdanie. Przycisk nadawania PTT realizowany jest przez zwarcie do masy przez R= 2, 2k, równolegle do obwodu mikrofonu.

W załączniku zdjęcia, ale nie są zbyt ostre.

Pomożecie? Szkoda wyrzucać krótkofalówek.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Efemeryczny napisał:
    upaliłem ścieżkę i się oderwała. Nie za bardzo wiem, jak obejść ten problem.

W czym problem skoro masz drugą sprawną.

Efemeryczny napisał:
    miernikiem też nie mogę znaleźć drogi kontaktowej.

Bez jaj. Poszukaj miernikiem w sprawnym radiu gdzie ścieżka biegnie. Ścieżki są po obu stronach więc może przechodzi na drugą stronę. Nie masz innego wyjścia. Zapewne nikt za Ciebie na odległość tego nie zrobi, a szklanej kuli nie mamy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poszukać.