Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi a8 3,7 kat quatro - hamulec roboczy trzyma prawe przednie koło

29 Apr 2015 00:59 2031 2
  • Level 10  
    Witam! W audi a8, z silnikiem 3,7 kat z napędem na 4 koła z rocznika 2000 wystąpił problem z hamulcami. Po sprawdzeniu na stacji diagnostycznej okazało się, że blokują się oba przednie koła. Lewe było zblokowane, że nie dało się ręcznie obrócić, a prawe miało bardzo duży opór. Okazało się, że wszystkie tłoczki były przytarte. W cylinderkach było bardzo dużo ciemnych paprochów. Wszystko oczyściłem, tłoczki i cylinderki wypolerowałem, że lekko pracowały ze sobą, a następnie posmarowałem specjalnym smarem do układów hamulcowych i poskładałem. Dwie prowadnice z jarzem, które pracują w gumie pozostawiłem suche, a jedną, która pracuje w metalu nasmarowałem. Oczyściłem miejsca styków klocków hamulcowych z zaciskami i wszystko poskładałem. Odpowietrzyłem układ hamulcowy. Po jeździe próbnej okazało się, że lewy (zblokowany) zacisk pracuje ok, a prawy pracuje cały czas z tym samym oporem. Zdjąłem koło i zwykłym śrubokrętem podważając "na wagę" cofnąłem tłoczki. Ręcznie przesuwałem zacisk po prowadnicach i wszystko lekko chodziło, bez żadnych oporów. Wcisnąłem parę razy pedał hamulca roboczego i okazało się, że hamulec dalej lekko się blokuje. Zanieczyszczony płyn oczywiście wymieniłem. Czy problem tkwi w zapowietrzonej pompie ABS? Czy może gdzieś po drodze popełniłem błąd? Bardzo proszę o pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Problem tkwił w przewodzie elastycznym. Dziękuję i pozdrawiam