Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwiększenie mocy zasilania przyłącza

microkom 29 Apr 2015 10:30 1464 3
    microkom
    Level 11  
    Witam,
    Zostały u mnie w domu jednorodzinnym (budynek z lat 90tych) zamontowane urządzenia które wymagają zwiększenia całkowitej mocy przyłączeniowej na 22kW (wzrost z 13,8kW).
    Został wypełniony wniosek o określenie warunków nowego przyłączenia i wysłany do tauronu. Otrzymałem odpowiedział pozytywnie rozpatrzoną - wysyłali umowę do podpisania oraz dokument określające nowe warunki przyłączenia. (najważniejsze informacje w załączniku).
    Umowa w dwóch egzemplarzach została podpisana i odesłana do taurona (obecnie czekam na odesłanie jednej kopi do mnie).

Wczoraj rozmawiałem z elektrykiem w sprawie wyceny wykonania potrzebnych zmian i z rozmowy wynikło iż może dokonać już wszelkie zmiany (wymiana zabezpieczenia przelicznikowego) i nie muszę z tym czekać do momentu odesłania jednej kopi umowy ponieważ już zostały określone warunki nowego przyłączenia przez turon. Czy się to zgadza?

Drugie pytanie jakie mam dotyczy dokumentu który ma wystawić elektryk po zakończeniu wprowadzania zmian (potrzebny do umówienia się na odbiór przez turon i ponownego zaplombowania zabezpieczenia i elektryk powiedział iż wypełni ten dokument). Czy musi być na formularzu przygotowanym przez turon (podobno mam otrzymać taki formularz razem z jedną kopia podpisanej umową którą to odeśle tauron), czy może być to na zwykłym dokumencie byl zawierał wszystkie informacje co zmieniono i kto wykonał zmiany?

Za ewentualne wszelkie dodatkowe informacje na co jeszcze zwrócić uwagę, co zrobić jakie dokumenty i co powinny zawierać będę bardzo wdzięczny...
  • Helpful post
    zbich70
    Level 43  
    microkom wrote:
    Czy się to zgadza?

Tak, zgadza sie.

microkom wrote:
    czy może być to na zwykłym dokumencie byl zawierał wszystkie informacje co zmieniono i kto wykonał zmiany?

Dziwne pytanie - PIT-y do skarbówki składasz na konkretnych formularzach, czy piszesz prozą lub poezją ?
    Złóż na takim formularzu jaki chcą - unikniesz problemów i czekania, gdy urzędniczyna odrzuci twój papier, bo mu "szata graficzna" nie pasowała... :D
    microkom
    Level 11  
    Dziękuję za potwierdzenie.
    Dodzwoniłem się również do BOK-TAURONU i uzyskałem info jak wyżej.