Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam głośników i miksera na dyskoteki do remizy ??

29 Kwi 2015 13:50 1059 17
  • Poziom 2  
    Mam do wydania tylko 400zł więc nie jest to dużo i dlatego mam problem... za 2 tyg mam 18 i chciałbym już posiadać głośniki ... Głośniki będą używane na dyskotekach w remizach więc niepotrzebne są tam nie wiadomo jakie kolumny za 10tyś ....
    Może macie jakieś propozycje :D

Myślałem nad :
    Mikserze :BEHRINGER UB502

Głośnikach : HARWA 500W 10'' BAS lub DIBEISI Q8001 300W lub VOICE KRAFT DISCO 8 B

Ale liczę na wasze lepsze propozycje :D
  • Użytkownik obserwowany
    Stary tymi kolumnami to garażu typu blaszak o powierzchni 20m2 nie nagłośnisz...

Jaką masz końcówkę mocy?
  • Poziom 2  
    a może masz jakiś pomysł na jakiś tani ale dobry zestaw ?????
  • Poziom 40  
    Nie. Nawet Eltrona i Zg-603 czyli popularnych trumien za to (raczej) nie kupisz.
  • Użytkownik obserwowany
    Wypożycz sprzęt - za 400 spokojnie 2+2 dostaniesz na dobę z podstawowym mixerem i mikrofonem.
  • Użytkownik obserwowany
    Piotrpielichowski123 napisał:
    byly kolumny hb 15 z 15 cali wooferem i by sie zmiescil w cenie ale ich juz nie ma

Z deszczu pod rynnę...
  • Poziom 43  
    Mówisz o tym czymś?
    Piotrpielichowski123 napisał:
    byly kolumny hb 15 z 15 cali wooferem i by sie zmiescil w cenie ale ich juz nie ma

http://ferrosound.net/pl/p/Kolumna-Estradowa-HB-15-/1674
    Szukam głośników i miksera na dyskoteki do remizy ?? Ośmielę się twierdzić, że poczciwy Eltron wraz z kolumnami od niego zmiótłby te HB tak, że nawet wiórów by po nich nie zostało.
    150 zł za kolumnę? Chyba, że do KD. ;)

W zasadzie wszystko co potrzebne do oceny tego wynalazku jest zamieszczone na szyldziku z fotki powyżej.
    Efektywność 90dB, 6 Ω i pasmo... O mocy nawet nie piszę, bo szkoda bardziej pogłębiać dno dla tych "kolumn estradowych".
  • Poziom 40  
    Siedziałem cicho bo sądziłem, że pod skrótem HB kryje się Hand Box ale w takim układzie porada kolegi Piotrpielichowski123 jest szkodliwa.
  • Poziom 15  
    A i nie wiadomo, czy ktoś za tą kwotę wziąłby to zlecenie zważając na to, że to już za 2 tygodnie ;)
  • Poziom 43  
    Kolas0522 napisał:
    czy ktoś za tą kwotę wziąłby to zlecenie
    Na pewno by się znalazł... Inna rzecz JAK BY SIĘ WYWIĄZAŁ z tego zadania. "Badziewiarz" gra i za piwo (widziałem takich co grali całą noc za 50 zł - z własnym sprzętem!) - a są i tacy, którzy bez kwoty zamykającej się na trzecim miejscu po cyferce początkowej nawet nie podchodzą do tematu. Byłem niedawno na dwóch weselach - jeden "grajek z Bożej łaski" za całość zażądał 250 zł - a po imprezie większość stwierdziła, że i to o 1000 za dużo. Na kolejnym był też prezenter i też z całym sprzętem - za nockę dostał to na co się umawiał (2000) plus drugie tyle premii za wspaniałą zabawę - jak to określiła (i słusznie!) Matka Młodego.
    Nie tyle więc termin (chociaż ten lepszy na pewno będzie mieć grafik na najbliższy rok zapchany), ale (moim zdaniem) jakość tego co robi.
  • Poziom 15  
    398216 Usunięty napisał:
    Nie tyle więc termin (chociaż ten lepszy na pewno będzie mieć grafik na najbliższy rok zapchany), ale (moim zdaniem) jakość tego co robi.

Tutaj masz całą kwintesencje ;)
    A z resztą się zgadzam, chociaż co do premii - różnie to bywa, aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze z AŻ taką premią - a szkoda...

Także do autora tematu: wynajmij kogoś, niech Ci to ogra tak jak ma to być, a kasę z 18 przeznaczysz na sprzęt :)
    Nie ma sensu ładować kasy w coś co Ci zaraz padnie i robić sobie wstydu na początek. Lepiej dołożyć i mieć święty spokój. Na samo nagłośnienie na początek absolutne minimum to 1500-1800zł także póki co zbieraj ;)
  • Poziom 43  
    Kolas0522 napisał:
    nie spotkałem się jeszcze z AŻ taką premią - a szkoda...
    Też żałuję ;)
    Kolas0522 napisał:
    wynajmij kogoś, niech Ci to ogra tak jak ma to być,
    To mimo wszystko jedyna rozsądna opcja.
    Kolas0522 napisał:
    Nie ma sensu ładować kasy w coś co Ci zaraz padnie i robić sobie wstydu na początek. Lepiej dołożyć i mieć święty spokój. Na samo nagłośnienie na początek absolutne minimum to 1500-1800zł także póki co zbieraj

Hmmm...
    Biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej to sam mikser może pochłonąć większość tej kwoty - chyba, że zrodzi się kolejny "młody dj- dobrze się zapowiadający od wielu lat". Nie mam zamiaru nikogo zrażać zaraz na starcie - ale należy mieć świadomość, ze to ciężki kawałek chleba i (wbrew pozorom) niezbyt opłacalny - jeśli się chce utrzymać poziom i jakość trzeba wciąż inwestować i się doposażać; a to tanie nie jest...
  • Użytkownik obserwowany
    Podwójny dual-cd z mp3 to używka 300-400, kolumny 15+driver to używane 1000zł, końcówka do nich powiedzmy 800-1000zł używana, mixer porządny 400-500 używany, statywy nowe 150, przewody itp około 150-200, mikrofon najprostszy 100. Suma 2700-3000 jeśli ma być W MIARĘ na poziomie.
  • Poziom 15  
    Ja podliczyłem 1000 za paczki (ale statywy gratis) i jakieś 500-800 zł na końcówkę mocy + kable - reszta na starcie zbędna ;) Mikser może dokupić później, konsolę zakładam, że jakąś już ma.

398216 Usunięty napisał:
    jeśli się chce utrzymać poziom i jakość trzeba wciąż inwestować i się doposażać; a to tanie nie jest...

Dokładnie... z pozoru błahe zakupy okazują się być naprawdę kosztowne.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie no case to bym kupił na miejscu kolegi bo będzie wyglądał sam wiesz jak na imprezie + tak zajedzie sprzęt, że go później nie odsprzeda już.
  • Poziom 15  
    Ojjj tak, case dobra rzecz ;)
    Autor tematu przekona się niejednokrotnie jeżeli dojdzie do tego, że kupi swój pierwszy sprzęt.
  • Użytkownik obserwowany
    Reasumując - za 400zł MOŻE(choć widuje się apaczy z nędznymi Zeusami itp grających za alko i żarcie ale to profesjonalne forum i mam nadzieję autor nie szuka kogoś takiego) ktoś Ci zagra 18tkę a sprzętu za to nie kupisz. Temat do zamknięcia :)