Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig ST 55-715 sam siE wyłącza.

23 Maj 2005 20:59 1833 7
  • Poziom 13  
    Mam nastepujacy problem .. od pewnego czasu telewizor zaczal sie sam wylanczac. Nie wiem co moze byc nie tak .. doradzcie prosze .. moze to jakis elektrolicik sie zagrzewa :P

Dzieki w kazdym razie za wszelaka pomoc!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 25  
    W temacie piszesz, że się włącza a w treści , że się wyłącza ?
  • Poziom 11  
    ja bym zaczol od zimek moze rameczka?
    mialem kilka razy taki objawy
  • Poziom 13  
    przepraszam szanownych kolegow!
    telewizor sie sam WYLANCZA .. i robi to nieregularnie .. czasami caly dzien podziala .. a czasami po godzinie.

Dziekuje za pomoc i przepraszam za bledny temat

Dodano po 3 [minuty]:

marcin** napisał:
    ja bym zaczol od zimek moze rameczka?
    mialem kilka razy taki objawy

hmmh mozna blizej? .. szczerze mowiac jestem raczej laikiem jezeli chodzi o telewizory.. zajmuje sie badziej fonia .. i wszystkim co z tym zwiazane ..

Dzieki za wyrozumialosc
  • Poziom 15  
    Cześć. Jeśli sam się włącza ze stby. to może masz iskrzenia na izostacie sieciowym. Coś takiego miałem w Elemisie. Jedna sekcja była podpalona i co gorsza nie dawał rzadnych widocznych objawów usterki (iskrzenie, osmolenie końcówek). Przez przypadek go dotknołem i był ciepły.
  • Poziom 31  
    Witam
    Jesli TV sie sam wlacza napewno nie wlacznik sieciowy .Sprobuj schowac pilota od TV moze on wariuje.Jesli to nie poskudkuje .Sprawdz zimne luty na qartzu procesora lub podstaw pamiec
  • Poziom 27  
    Zgaś go normalnie pilotem a potem wyjmij wtyczkę sieciową z gniazda i po chwili wetknij znów.
    Jeśli zagra, to przeczytaj stary wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic99409.html
    Jest możliwe, że TenTypTakMa.
    W przypadku telewizora, który kiedyś naprawiałem, konstruktorzy Grundiga dali plamy taką konstrukcją,
    że TV sam startował po zaniku i ponownym pojawieniu się zasilania.
    Było to wyraźnie napisane w instrukcji obsługi.
    Może u Ciebie przerywa gdzieś zasilanie 230V ?
    Wmak
  • Poziom 13  
    na plytce bezposrednio przy kineskopie znajduja sie tranzystory Philipsa BFG71, byl trafiony .. po wymianie .. dziala

Pozdrawiam
    Krzysztof

------------------------------------------------------

No i za szybko sie ucieszylem .. dzisiaj od rana wogole juz go nie idze wlaczyc .. tzn kineskop mrugnie i stb.
    Ale czego nie napisalem wczoraj .. plyta glowna od spodu wygladala bardzo dziwnie .. tj telewizor byl zalany .. pelno bialego i zoltego nalotu ..
    hmm .. czy kompiel (szorowanko) w spirytusie a potem suszenie tej spodniej strony to dobry pomysl?

Pozdrawiam