Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Celma - Przystawka do ostrzenia wierteł

29 Kwi 2015 20:41 3498 4
  • Poziom 10  
    Witam wpadła mi w ręce taka przystawka, nówka sztuka kamień nawet nie tknięty, jako że ostrzenie wierteł, do łatwych nie należy, postanowiłem ją uruchomić, mam w związku z tym kilka pytań:
    - Jaki luz ustawić pomiędzy kamieniem a aluminiowym deklem z otworami? Ustawia się go tym czarnym plastikiem z gwintem? Pomiędzy nim a tym deklem znalazłem dwie cieniutkie podkładki.
    - W jaki sposób napędza się taką przystawkę? Nie mam docelowo wiertarki celma, potrzebna jest jakaś końcówka?
    - Zdaje to egzamin? Gra jest warta zachodu? :)
  • Poziom 15  
    Mam taką przystawkę - wkładam wiertło do odpowiedniego otworu -włączam obroty - wyłączam - obracam wiertło o 180 stopni - włączam obroty wiertarki .Wyjmuję naostrzone wiertło . Czy ostrzenie wiertła można bardziej skomplikować
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Można, jeżeli ma być porządnie naostrzone. Pooglądaj wiertła fabryczne dobrych firm.
  • Poziom 10  
    Zygmunt Cwikla napisał:
    Mam taką przystawkę - wkładam wiertło do odpowiedniego otworu -włączam obroty - wyłączam - obracam wiertło o 180 stopni - włączam obroty wiertarki .Wyjmuję naostrzone wiertło . Czy ostrzenie wiertła można bardziej skomplikować

Wyobrażam sobie jak by miało wyglądać ostrzenie wiertła w takiej przystawce, mówiąc "ostrzenie do łatwych nie należy" miałem na myśli ostrzenie za pomocą szlifierki "z rączki" :)

Czyli muszę coś obmyślić aby sprzęgnąć ją ze standardową wiertarką. Jeśli coś ktoś wie o tym luzie proszę napisać.