Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony brawia TV + mikser behringer q802 + skytec spled 800

Adrianoex 29 Kwi 2015 21:37 2859 8
  • #1 29 Kwi 2015 21:37
    Adrianoex
    Poziom 8  

Witam mam pytanie :

Jak podłączyć Sony brawia Sony KDL-42W705 do Głośników Spled 800 są to głośniki estradowe za pomocą misera behringer Q802Usb.

Z komputerem nie miałem problemów po prostu podłączyłem przez usb do miksera a z miksera do głośników idą z main out w mikserze chinchami do głośników in.

I teraz pytanie Jak podłaczyć je do TV ponieważ laptop jest podłączony przed hdmi do tv i chciałbym żeby Tv dawał dźwięk na te głośniki. bo aktualnie dźwięk mam tylko jak jest podłączony Laptop do telewizora a chciałbym mieć dźwięk na głośnikach estradowych jak oglądam Telewizje i gram na laptopie.

0 8
  • #2 30 Kwi 2015 00:49
    zdanek15
    Poziom 26  

Poświęciłem chyba z 10 minut no rozwiazanie Twojego problemu. Ten telewizor ma złącze EURO , więc z racji tego że to złącze obsługuje wyjście sygnału audio L R to wystarczy kupić lub sobie zrobic kabel EURO JACK. Sądzę że prędzej taki kabel dorobisz niż kupisz. Generalnie telewizor na tym złączu ma pełny sygnał wizji i foni dla obsługi powiedzmy nagrywania. Wizji nie potrzebujemy wykorzystać ale fonie jak najbardziej i właśnie te piny podłączamy pod mixer i wtedy masz na kolumnach dzwięk z telewizora. Nie wiem co więcej napisac bo to nie jest problem?

0
  • #3 01 Maj 2015 14:32
    Adrianoex
    Poziom 8  

Masz gdzieś zdjęcie takiego kabla? bo nie zrozumiałem za bardzo.....
    Nie wiem nawet w które wejście na mikserze to podłączyć....

0
  • #4 01 Maj 2015 15:52
    zdanek15
    Poziom 26  

Proszę bardzo.
    https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=kabel+euro+jack
    Tam sobie zobacz grafike i ew poczytaj. To nie rozwiazuje Twojego kłopotu w 100% ponieważ jest tam zazwyczaj mini jack , który to nie pasuje do wejśc miksera i do niczego nie potrzebny kabel video. Ale masz tam schemat wtyku euro z dokładnym opisem gdzie jest wyjscie kanału L I R audio i wystarczy dokupić wtyk JACK i dolutowac odpowiednia długość kabla ekranowanego. Myśle ze wydatek 10 zł. Ja gotowego kabla tego rodzaje nie widziałem nigdy. A gdzie podłączyć? Musiałem zmienić w części ten post bo pooglądałem zdjęcia tego miksera i potrzebujesz 2 x JACK MONO ileś tam kabla i wtyczkę EURO .Jakto zmontyjesz to wtyczki w wejscie miksera 3/4 a euro w telewizor. Musi zadziałac jak to zrobisz starannie.

0
  • #5 01 Maj 2015 17:08
    landryna199
    Poziom 14  

Widziałem takie przejściówki mam nawet jedną taką jak potrzebujesz z ok 1m kabla.

Napisz PW dogadamy się,

0
  • #6 30 Maj 2015 00:10
    Adrianoex
    Poziom 8  

Własnie mam ten kabelek scart na 2 chinch teraz jak to podłączyć z mikserem żeby działało? Potrzebuje coś jeszcze? Jeżeli chodzi o wyjście na głośniki mam podłączone w mikserze main out chinchami wpiętymi w duże jacki, przez pc usb działają..... Tylko nie wiem jak podłączyć ten tv ....w które gniazdo próbowałem w L R in ale nie działa

0
  • #7 30 Maj 2015 15:08
    DjMapet
    Poziom 43  

Adrianoex napisał:
    Własnie mam ten kabelek scart na 2 chinch

Jesteś pewny tego, że jest to kabel AUDIO OUT? Bo może to być np. kabel AUDIO IN :-)?
    Musisz sprawdzić (miernikiem, lub rozebrać wtyk scart), czy kabelki z wtykami RCA (czinczami) są podłączone do pinów AUDIO OUT wtyku scart.
    Tu masz tabele pinów wtyku scart: http://serwis-tv.com/scart.html https://obrazki.elektroda.pl/6957496300_1364070494.jpg

TV najlepiej było by podłączyć do któregoś z wejść miksera z możliwością regulowania korekcji, najlepiej stereo (3/4, lub 5/6), za pomocą przejściówek RCAf - TSm 6,3mm (gniazdo czincz - wtyk duży jack).

Pozdrawiam.

0
  • #8 30 Maj 2015 15:26
    zdanek15
    Poziom 26  

Adrianoex napisał:
    Własnie mam ten kabelek scart na 2 chinch teraz jak to podłączyć z mikserem żeby działało? Potrzebuje coś jeszcze? Jeżeli chodzi o wyjście na głośniki mam podłączone w mikserze main out chinchami wpiętymi w duże jacki, przez pc usb działają..... Tylko nie wiem jak podłączyć ten tv ....w które gniazdo próbowałem w L R in ale nie działa

Oczywiście ze nie zadziała bo to jest kabel, który umozliwiał podłączenie odtwarzacza vhs do telewizora. Kłopot jest taki ze ten kabel działa w druga stronę czyli wejście jest od strony telewizora. Ale skoro masz taki kabel i przypuszczam już niepotrzebny to zmień cinch na jack i przelutuj we wtyczce euro kable i zadziała. Wtedy naprawde wydasz 2 zł za wtyczki jack.Powodzenia

0
  • #9 18 Lut 2016 20:06
    Adrianoex
    Poziom 8  

Okazało się że najprostszym rozwiązaniem było podłączenie przez wyjście słuchawkowe (:

0