Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG 32LC3R - Podłączanie głośników z subwooferem 2.1 Logitech LS21

ch00dy 29 Kwi 2015 21:55 612 3
  • #1 29 Kwi 2015 21:55
    ch00dy
    Poziom 8  

Dobry wieczór.

Mam do Was pewne pytanko. Otóż mam głośniki Logitech LS21, tak wiem szału nie ma ale darowanemu koniowi itp... i Chciałem je podłączyć do telewizora LG 32LC3R gdyż stoją i się kurzą, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić. Jest z tyłu wejście na jack-a Audio IN(RGB) ale jest to wejście czyli de facto żaden sygnał nie wychodzi. Do telewizora mam podłączony dekoder z Vectry model 3830CD. Pomóżcie, jakiej przejściówki będę potrzebował aby podłączyć te głośniki? I podłączenie będzie bezpośrednio do telewizora czy tez do dekodera?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 30 Kwi 2015 03:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli ten zestaw Logitech ma służyć tylko do odtworzenia audio z dekodera, to sprawa jest relatywnie prosta. Dekoder posiada analogowe wyjście audio, które można wykorzystać, aby podłączyć te głośniki. Lecz, zanim kolega podłączy się do tego dekodera, proszę sprawdzić gniazda w telewizorze oznaczone "Variable audio out". Na głośnikach Logitech ustawić powiedzmy 50% głośności, a resztę powinno załatwić sterowanie poziomem dźwięku w telewizorze. W obu przypadkach ta sama przejściówka jest potrzebna.

Potrzebna jest przejściówka - minijack stereo gniazdo -> 2 x CINCH wtyk - taka, jak na poniższym zdjęciu.

LCD LG 32LC3R - Podłączanie głośników z subwooferem 2.1 Logitech LS21

Można to kupić na Allegro np. aukcja 5002275236 lub w najbliższym sklepie RTV.

Powodzenia :_)

0
  • #3 30 Kwi 2015 09:33
    ch00dy
    Poziom 8  

A zeby podlaczyc do odbiornika TV? Bo np na hdmi mam podlaczona do telewizora konsole xbox i w trakcie grania tez chcialbym aby dzwiek emitowaly glosniki :)

0
  • #4 30 Kwi 2015 09:35
    Polon_us
    Poziom 41  

Polon_us napisał:
    Lecz, zanim kolega podłączy się do tego dekodera, proszę sprawdzić gniazda w telewizorze oznaczone "Variable audio out".

Napisałem przecież wyraźnie ...

0