Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopiowanie i zgrywanie przez FTP - Fachowcy nie dają rady

rafiks 29 Apr 2015 22:26 753 2
 • #1
  rafiks
  Level 18  
  Witam Was,

  Mamy problem w firmie zakładamy najprostszą sytuację: Ściągamy z FTP plik o rozmiarze 20mb po przez Exploatora Windowsa 7 dochodzi do 82% i stoi po czym wyświetla komunikat o zerwanym połączeniu / braku odpowiedzi.

  Pliki o rozmiarze 10mb ściąga bez problemu. I wgrywa tak samo.

  Postawiliśmy serwer FTP na komputerze także z W7 i jest dokładnie taka sama sytuacja z tym że pliki próbujemy pobrać z innego komputera z innym IP.

  Router, zapory wszystko zostało sprawdzone i jest z całą pewnością ok. Wracając do pierwszego przypadku wystarczy że połączymy się z internetem po przez np smartphona i wszystko działa jak należy.

  Wiemy że problem polega na dostawcy internetu ale on twierdzi że wszystko jest dobrze i nie wie w czym jest problem.

  Jakieś wskazówki co powinniśmy zrobić?
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Proponuję zacząć od użycia klienta FTP, np. FileZilla Client zamiast przeglądarki internetowej i wybrania w opcjach internetowych podtrzymania połączenia kontrolnego.

  Druga rzecz to konfiguracja serwera FTP - czy komputer na którym działa serwer ma publiczny adres IP, czy lokalny z przekierowaniem? Jeśli to drugie jak jest skonfigurowane przekierowanie portów?
 • #3
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  rafiks wrote:
  Wracając do pierwszego przypadku wystarczy że połączymy się z internetem po przez np smartphona i wszystko działa jak należy.
  Z firmy do internetu? Jeśli tak, to to połączenie chyba wymaga podtrzymania z wewnątrz - robi to ten smartfon. Nie wiem dlaczego, nie wiem, co to za internet, ale tak się domyślam. Dla tego połączenia ściąganie przez FTP nie zostało zainicjowane z wewnątrz, może jest więc jakiś timeout, który stwierdza "nikt się z internetem nie łączy, więc się wypinam". Mniejsze pliki jeszcze się zmieszczą w czasie.
  Może to głupie, ale tak mi się wydaje.
  Jaki to internet, jaki router?