Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 1.9 dci 2001 dymi na niebiesko

wojciech 987 29 Kwi 2015 22:44 1671 5
  • #1 29 Kwi 2015 22:44
    wojciech 987
    Poziom 4  

Witam. Ratujcie bo już nie mam pomysłów. Kilka miesięcy temu kupiłem scenica wymieniłem w niej turbosprężarke na nową, wtryski ma nowe filtry wszystkie, olej. Ale auto cały czas poddymia na niebieski taki błękitny kolor i to zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Nie ma tego dymu dużo ale jest widoczny. Gdy mu przucisne po gazie to zadymi tak jak powinien czyli tak jak w momencie gdy silnik został obciążon, nanatomiast przy normalnej jeździe dymi tak jak napisałem powyżej, dym rozchodzi się z rury na około pół metra. Oleju nie ubywa, płyn chłodniczy w normie, nie ma większego spalania, odma drożna, EGR szczelny, czysty. Trzy dni temu wyciągnąłem intercooler, jest czysty i szczelny, przepływomierz powietrza wymieniony. Podkreślam że auto ma moc, pracuje równo pali od pierwszego. Aha po wyczyszczeniu tylnego zderzaka i zrobieniu ok 100 kilometrów na rogu zderzaka wokół rury osiada się czarny osad jakby sadza. Nie mam pojęcia co mu jest, pomóżcie.

0 5
  • #2 30 Kwi 2015 00:09
    majster922
    Poziom 7  

Zobacz moze do kata . uszczelniacze zaworów ale jak oleju nie bierze . . . tylko ze niebieski dym to własnie olej wiec dziwna sprawa moze którys pierscien . Ustawienie pompy . zmierz jeszcze kompresję .

0
  • #3 30 Kwi 2015 10:12
    tzok
    Moderator Samochody

Wtryski były nowe czy "nowe" = inne, używane? Sprawdzałeś regulator ciśnienia CR? Może po awarii TC po prostu zostało sporo oleju w układzie wydechowym, to będzie dłuuuugo dymiło. Rozłącz wydech za kolektorem i zobacz czy tam też dymi.

0
  • #4 01 Maj 2015 09:40
    wojciech 987
    Poziom 4  

Wtryski były po regeneracji ale tak jak napisałem powyżej nie zwiększyło mu się spalanie i podłączyłem je pod taką maszynę w warsztacie i maszyna wykazała że nie leją wtryski. Spróbuję jeszcze ten wydech odłączyć i kata sprawdzić bo tego nie robiłem. Dzięki.

0
  • #5 01 Maj 2015 15:15
    jurekk55
    Poziom 35  

Jak wyglądają parametry pracy ? Korekty ?

0
  • #6 01 Maj 2015 15:24
    domex32
    Moderator na urlopie...

majster922 napisał:
    Ustawienie pompy

To jest DCI.

Niebieski dym przy braku ubytku oleju, najczęściej jest powodowany przez uszkodzone rozpylacze lub uszkodzone tłoki.

Czasem zdarzają się też przekłamania (zawyżanie odczytu) przez czujnik ciśnienia paliwa.

0
  Szukaj w 5mln produktów