Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne otwieranie cd-rom

29 Kwi 2015 23:25 741 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem ponieważ w układzie który tworze potrzebuję aby po podaniu zasilania na cd rom automatycznie się wysuwał. Połączenie styków guzika od wysuwania/wsywania tacki nic nie pomogło. Wstawienie kondensatora pomiędzy styki też nic nie pomogło.
    Proszę o wszelkie pomysły.
    Pozdrawiam[/code]
  • Poziom 34  
    Przekaźniczek, jego styki do otwierania tacki a zasilanie ze źródła napędu. Ewentualnie w razie konieczności opóźnienia dodać kondensator równolegle do zasilania przekaźnika. Parametry eksperymentalnie.
  • Poziom 12  
    Dałem równolegle kondensator 1500uF i niestety załącza się za szybko :( przekaźnik 5v.
    Jakieś inne pomysły?
    Dziękuje z góry
  • Poziom 34  
    Pojemniejszy kondensator dać. I przez zenerkę niech się ładuje w ostateczności także z rezystorem.
  • Poziom 12  
    Mógłbyś to narysować?
    Zrobiłem na szybko układ na tranzystorze ale cd-rom przy wyłączeniu zasilacza i ponownym podłączeniu nie chce się zamknąć.
  • Poziom 12  
    Na stykach jest 3.3V.
  • Poziom 34  
    Chodzi o dobranie odpowiedniej pojemności kondensatora aby jego ładowanie odpowiednio opóźniło zwarcie styków przekaźnika do momentu w którym napęd będzie gotów. Gdy się to uda to zarówno otwieranie jak i zamykanie powinno bez problemu samo się dziać.
  • Admin grupy audio
    Co Wy kombinujecie... Przecież tutaj potrzebne jest zwarcie styków na chwilę - poniżej 1s. Ciągłe zwarcie styków przekaźnika spowoduje zablokowanie napędu zapewne w pozycji otwartej.
    Słowo klucz - przerzutnik monostabilny, tylko trzeba znaleźć taki, który może wytworzyć na wyjściu impuls o czasie trwania krótszym niż czas trwania impulsu wyzwalającego.