Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować

bartolini94 29 Apr 2015 23:33 10269 8
 • #1
  bartolini94
  Level 2  
  Witam
  Zabrałem się wczoraj za rozbiórkę starej kosiarki. Jest tam silnik B&S classic xc35. Kosiarka ok 5 lat stała nie używana, wcześniej ok 4 lata przepracowała (działka 30 arów raz w tygodniu). Problemów jest kilka. Po pierwsze silnik pali olej. Po zdjęciu głowicy widać sporo nagaru, pierścienie na tłoku nie trzymają oleju ale tylko jakby na samej górze cylindra, na dole zbierają ładnie. Gładź na szczęście nie ma żadnych rys, jest gładka i nie sprawia wrażenia jakiejś szczególnie zużytej. Po za tym silnik w okolicach gaźnika jest cały w oleju.  Pytanie brzmi czy jest jeszcze w stanie nadającym się do remontu? Co trzeba by w takim wypadku kupić?

  briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować briggs&stratton classic xc35 - czy jest sens reanimować
 • #2
  bearq
  Level 38  
  Raczej się nie opłaca wypadało by wymienić cylinder, pierścienie, zrobić szlif, wymienić łożyska (jak robić to robić). Do tego robota ustawianie itp. Za tą cenę kupisz nową kosiarkę z 2 letnią gwarancją.
 • #3
  bartolini94
  Level 2  
  W tym momencie mam inną działającą kosiarkę z B&S 650, tą chce zrobić dla satysfakcji i nauczenia się czegoś.
 • #4
  bearq
  Level 38  
  A co w tej drugiej jest nie tak? To samo?
 • #5
  bartolini94
  Level 2  
  Nie zrozumieliśmy się, 650 jest sprawna i ma się dobrze, a w tej xc35 chce podłubać, bo stoi nie używana a jej stan jest jak widać średni.
 • #6
  bearq
  Level 38  
  Wszystko zależy od ceny części tak naprawdę bo wkładać w nią kilka dobrych stówek nie ma sensu stąd musisz skalkulować ile musisz wydać i wtedy sam podejmij decyzji czy ta zabawa jest warta zachodu
 • #7
  bartolini94
  Level 2  
  Nie no, kilku stówek nie zamierzam inwestować, jedna to max ;). Oprócz świecy, uszczelek do gaźnika, uszczelki pod głowice i miskę oraz nowego filtra powietrza zastanawiam się czy jest sens kupować nowe pierścienie, bo bloku nie będę w żaden sposób obrabiał.
 • #8
  bearq
  Level 38  
  Najwyżej kup pierścienie złóż i zobacz co się będzie działo, bez pomiarów czy oględzin raczej nic się więcej nie powie. Pierścienie nie powinny kosztować dużo a może jeszcze coś tam skosi. Jak nie chcesz inwestować to tym bardziej ;)
 • #9
  darek.pisz
  Level 2  
  Kosiłeś tą kosiarką 3000 m2 a ona jest przeznaczona na powierzchnię poniżej 1000 m2. Czyli przez cztery lata skosiłeś tyle co prawidłowo eksploatowana kosiarka skosiłaby przez 12 lat. A olej wymieniałeś pewnie tylko cztery razy (na początku sezonu).
  Za oryginalne pierścienie i uszczelki zapłacisz około 200 zł.
  Myślę, że nie ma sensu naprawiać tego silnika. Lepiej kupić nowy mocniejszy B&S 500 za około 500 zł.
  A stary możesz sprzedać na części.