Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugot 307 - Nierówna praca silnika - błąd P0300

gsmowiec 30 Apr 2015 00:47 12168 4
    gsmowiec
    User under supervision
    Peugeot 307 2001r
    1.6 110km 16V
    benzyna/gaz

Odpalam dzis samochód a tu sie pojawiają na komputerze różne komunikaty:
    catalytic converter fault", antipollution fault i świeci sie non stop kontrolka silnika, sam silnik pracuje bardzo nierówno oraz nim szarpie, na wolnych obrotach gaśnie. Podpiąłem go pod elma321 i najpierw pokazało:

Skasowałem błędy po czym odpaliłem auto na chwile nadal silnik pracował nierówno i ponownie wywaliło jeden błąd P0300:

Prawie identyczną sytuacje miałem 2,5 roku temu z tym ze wtedy bardzo mocno szarpało całą budą a silnik praktycznie sam gasł po kilku sekundach.
    Wtedy wymieniłem swiece a potem cewke (okazało sie ze to właśnie wtedy cewka była powodem ponieważ iskrzyło w niej w środku)
    Pomyślałem wiec ze pewnie teraz to samo ale po oględzinach cewki na włączonym silniku nie widać aby gdzieś robiło zwarcie,wyjąłem i przeczyściłem również świece ale to nic nie dało.
    Macie jakieś pomysły? Czy jest możliwe aby w tak krótkim czasie ponownie wysiadła cewka?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolega wywali ten "sprzęt diagnostyczny" bo tylko koszty będą. Nikt nie zgadnie czemu jest wypadanie zapłonów bez zerknięcia w parametry, bez dokładnej diagnostyki. To wróżenie z fusów.
    gsmowiec
    User under supervision
    Da sie sprawdzić jakoś ten cewkomoduł czy jest sprawny czy nie?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Da się, mając do tego sprzęt. Testuje się w temperaturze ok 80 stopni. Wynik w "stresie" daje pewność co do działania podzespołu.
    gimak
    Level 40  
    A tak samo zachowuje się na benzynie i na gazie?
    gsmowiec wrote:
    Macie jakieś pomysły? Czy jest możliwe aby w tak krótkim czasie ponownie wysiadła cewka?

Wg mnie możliwe jak jest za duży odstęp między elektrodami na świecach. Ja żeby nie mieć tych problemów mam zmniejszony odstęp do 0.7 mm. Cewki wtedy nie są tak wysilone.