Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saba Wildbad11 - Zdjęcia podłączenia kabli przy prawym dużym głośniku.

hellboy1970 30 Kwi 2015 16:38 1050 11
 • #1 30 Kwi 2015 16:38
  hellboy1970
  Poziom 10  

  Witam,
  Tak jak w temacie prosiłbym o zdjęcia tylko dobrej jakości tzn żeby było blisko sfotografowane i żeby było na nim widać jak są podłączone kable przy prawym dużym głosniku :)

  0 11
 • #3 01 Maj 2015 13:17
  aksakal
  Specjalista - urządzenia lampowe

  Czerwony kabel od wyjściowego transformatora na + głośnika (izolowane wyprowadzenie z prawej).

  0
 • #4 01 Maj 2015 22:09
  hellboy1970
  Poziom 10  

  Przepraszam, ale na tych zdjęciach w google nic nie widać, a to co napisał pan/pani aksakal nic nie rozumiem bardzo proszę o zdjęcię z bliska podłączenia WSZYSTKICH KABLI do prawego DUŻEGO GŁOŚNIKA :) będę wdzięczny :)

  0
 • #5 02 Maj 2015 06:13
  aksakal
  Specjalista - urządzenia lampowe

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2951980.html Na tej stronie forum jest odpowiedź na twoje pytanie. Jeśli zdjęcie nie pomoże, orientuj się na schemat. Jedno z wyprowadzeń wtórnego uzwojenia wyjściowego transformatora jest zjednoczone z masą. To wyprowadzenie podłacza się na minus głośników ( minus jest nie izolowany od obudowy glosnika ) . Uzwojenie głośników wyjściowego transformatora jest namotane grubym drutem.Drugi koniec wyjściowego transformatora podłacza się na plus głośników ( plus jest izolowany od obudowy glosnika ). Saba Wildbad11 - Zdjęcia podłączenia kabli przy prawym dużym głośniku.

  0
 • #6 02 Maj 2015 10:25
  hellboy1970
  Poziom 10  

  nic kompletnie nie rozumiem......
  schematu nie mam a nawet jak bym miał to też go nie rozumiem..
  Na tym zdjęciu nic nie widać....
  A mnie poodłączane zostały wszystkie kable łącznie z kondensatorem bipolarnym przy prawym dużym głośniku dlatego nie wiem jak podłączyć z powrotem...
  Jeżeli ktoś z Państwa posiada Wildbada11 to prosił bym o zrobienie zdjęcia jak są podłączone wszystkie kable łącznie z kondensatorem do prawego dużego głośnika

  0
 • #7 02 Maj 2015 11:16
  aksakal
  Specjalista - urządzenia lampowe

  U ciebie 2 dużych jednakowych głośnika. Każdy z ich ma 2 kontakty dla podłaczania.Jeśli patrzyć na głośniki na zdjęciu, to lewy kontakt głośnika jest nie izolowany od obudowy.Głośniki są włączone równolegle, to oznacza, że lewy kontakt jednego głośnika jest zjednoczony z lewym kontaktem innego . Prawe kontakty też są zjednoczone między sobą i tam że jest podłaczony bipolarny kondensator. Kabel od zjednoczonych między sobą prawych kontaktów i kondensatora jest zjednoczony z nie uziemionym wyprowadzeniem wyjściowego transformatora, a kabel od zjednoczonych między sobą lewych kontaktów jest zjednoczony z uziemionym wyprowadzeniem wyjściowego transformatora .Już nie mogę zrozumieć jak ci jeszcze wyjaśnić. Gdzie znajduje się schemat ciebie zawiadomiłem.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Patrz na zdjęcie . Do prawego kontaktu prawego głośnika jest podłaczony kondensator, kabel od prawego kontaktu lewego głośnika i kabel czerwieni od nie uziemionego wyprowadzenia wyjściowego transformatora. Do lewego kontaktu prawego głośnika jest podłaczony kabel od lewego kontaktu lewego głośnika, kabel od wysokotonowych glosnikow i kabel niebieskiego koloru od uziemionego wyprowadzenia wyjściowego transformatora.Jedno wyprowadzenie kondensatora, jak już napisałem, podłaczony na prawe wyprowadzenie prawego głośnika, a drugie wyprowadzenie kondensatora na wysokotonowe glosniki.

  0
 • #8 02 Maj 2015 11:37
  hellboy1970
  Poziom 10  

  Nadal podtrzymuje prośbę o zdjęcie :)

  -1
 • #9 02 Maj 2015 11:58
  OTLamp
  Specjalista - urządzenia lampowe

  hellboy1970 napisał:
  nic kompletnie nie rozumiem......
  schematu nie mam a nawet jak bym miał to też go nie rozumiem..


  To zostaw lepiej to radio w spokoju i oddaj komuś do naprawy, albo odłóż naprawę do chwili, gdy już będziesz przynajmniej rozumiał schemat. W przeciwnym przypadku ta saga na forum na temat Saby, która już ma chyba z kilkanaście części, będzie miała tych części jeszcze kilkadziesiąt, o ile wcześniej (odpukać) nie zrobisz sobie krzywdy.

  0