Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie Subufera Creative Inspire 5.1 5100

Smentol12 30 Kwi 2015 17:11 1698 10
  • #1 30 Kwi 2015 17:11
    Smentol12
    Poziom 7  

Witam mam subwoofer zdjęcie zamieszczę poniżej i napisał by mi ktoś co muszę kupić by go podłączyć do komputera jakie kable kupić i wgl w tym jestem wgl zielony z góry dzięki :)

Podlaczenie Subufera Creative Inspire 5.1 5100

0 10
  • #2 30 Kwi 2015 17:30
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

3 przewody jack-jack, pilota sterującego (prawdopodobnie standardowy Creative'a jak do innych głośników serii inspire 5.1-7.1. Oraz zasilacz 12V 2.9A (na 75% jest na napięcie zmienne - najlepiej będzie rozkręcić suba i upewnić się czy jest mostek prostowniczy żeby czasem wszystkiego z dymem nie puścić) Oraz oczywiście głośniki satelitarne (chyba że chcesz wykorzystać tylko głośnik niskotonowy - wystarczy wtedy 1 z 3 przewodów jack-jack podłączony do pomarańczowego gniazda z sygnałem podanym na pin drugi od końca).

0
  • #3 30 Kwi 2015 19:57
    Smentol12
    Poziom 7  

Ojojo, trochę skomplikowana sprawa bo ja jestem zielony nic nie ogarniam mam takie głośniczki do kompletu ale ja chce podłączyć do subwoofera głośniki natec model:CICADA miałem subwoofer inny ale się popsuł i chce do tego podłączyć jak do tamtego. Tamten subwoofer był podłączony tak :
    Miał zasilanie bez zasilacza na wtyczkę był taki pilot dołączony co się regulowało bass i wyłączało subwoofer i ON/OFF i wychodził też kabel jack do którego podłączałem do komputera go a głośniki ( tez wyjście jack ) do subwoofera i tak samo chce tego co na zdj
    jest. Kolega nie ma żadnego pilota sterującego ani nic tylko podłączony tak jak ja i taki sam subwoofer .

0
  • #5 01 Maj 2015 12:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Może inaczej, niech kolega wymieni, jakie ma elementy do tego subwoofera tj. kable, potencjometry, zasilacze czy kolumienki.

Najlepiej umieścić porządne zdjęcia. I wtedy można rozmawiać.

Kolega pisze bardzo chaotycznie i trudno zrozumieć, czym właściwie kolega dysponuje.

sylweksylwina napisał:
    Bez pilota to nic się nawet nie włączy Możliwe że kolega sobie przerobił ten zestaw żeby działał bez pilota.

Ten zestaw nie wymaga pilota. Tylko regulacja potencjometrem na przewodzie + włącznik.

0
  • #7 15 Maj 2015 17:58
    Smentol12
    Poziom 7  

Zdjęć innych ze środka nie dam bo jak rozkręcam to nie mogę tego wyjąć bo są kable jakieś i blokują to a boje się by nie wyrwać czegoś.
    Co z tym pilotem bo na necie szukałem to nie dokupię bo nie ma nigdzie :P mam pilot ze starego subwoofera ale inne wejścia ma a ja przerabiać ani nic nie potrafię wiec bez pilota by działało ?
    Chce subwoofer + te głośniki ( http://www.incom.pl/products/description/symb...ki-usb-natec-20-cicada-piano-black-6w-rms.htm l)
    do komputera podłączyć.
    Mój kolega nie przerabiał nic tylko się dowiedziałem ze bas ma ustawiony jaki tam chce na subwooferze i podkręca głośność na głośnikach normalnych, wiec ja tez bym tak chciał zrobić
    Bylem w sklepie by kupić kabel jack-jack ale nie ma nigdzie w mieście u mnie :\
    Mam tez zasilacz 9V a tam pisze na subwooferze ze 12V potrzebne, nie da rady na 9v ? :P :P

0
  • #8 15 Maj 2015 18:54
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Skoro, jak piszesz, masz do tego "suba" pozostałe elementy to dlaczego nie zaczniesz używać tego zestawu? Zagra on lepiej niż te głośniczki co proponujesz i których nie da się ot tak w prosty sposób podłączyć do tego "suba".

0
  • #9 15 Maj 2015 21:57
    Smentol12
    Poziom 7  

Bo nie mam czym podkręcić głośności ?
    Mam tylko sub + te głośniczki a pilot się zawieruszył gdzieś i nie mam czym podkręcić głośności jedynie co bas mogę regulować na subwooferze.
    Ma ktoś jakiś plan jak to rozplanować i wgl ?

0
  • Pomocny post
    #10 16 Maj 2015 16:45
    simhak
    Moderator - SAT

Możesz podłączyć obydwa urządzenia do komputera, o ile komputer posiada właściwe wyjścia audio.
    Sterowanie całością z komputera.

1
  • #11 16 Maj 2015 17:28
    Smentol12
    Poziom 7  

Dobra dzięki wszystkim za pomoc kupie kabel jack - jack (3,5mm ) lub inny kabel jack - .... który będzie pasował do komputera.
    A czy 9V zasilacz będzie dobry bo mam w domu taki a na subie pisze ze 12v

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo