Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J140W - błąd: print unable 50

30 Kwi 2015 17:30 5658 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich,

  Mam problem ze swoim urządzeniem wielofunkcyjnym. Nie mogę drukować. Cały czas miga wykrzyknik i wyświetla się błąd "init unable 50".
  Wiem, że w tym wypadku winowajcą może być pozostały papier w drukarce lub awaria głowicy.
  Jednakże bardzo dokładnie i kilkukrotnie przeglądnąłem wnętrze urządzenia i po papierze ani śladu. Zauważyłem natomiast, że głowica bardzo wolno się przesuwa, jakby z oporem.

  Jak myślicie? Co może być tego powodem? Czy ma ktoś jakiś pomysł? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.
 • Poziom 11  
  Czy ktoś w niej grzebał? Sprawdź naciąg paska napędzającego karetkę. Po otworzeniu drukarki sprawdź też wygląd encodera (taka przezroczysta taśma przechodząca przez karetkę). Jeśli jest brudny to przetrzyj delikatną szmatką z alkoholem. Przy okazji nasmaruj wałek po którym porusza się karetka oraz inne miejsca po których się przesuwa.
 • Poziom 2  
  Nikt nie otwierał drukarki. Araka, tak jak zaleciłeś umyłem pasek encodera alkoholem oraz nasmarowałem wałek, po którym porusza się karetka. Niestety, oprócz tego, że karetka chodzi płynniej, a encoder jest wyczyszczony z przebarwień, błąd nadal się utrzymuje i nie można drukować. Czy czeka mnie w takim razie wymiana sprzętu?
 • Poziom 11  
  Na wszelki wypadek proponuję zrobić purge reset korzystając z tego linku:
  Link
  . Ponadto wyczyść ręcznie głowicę drukującą szmatką nasączoną izopropanolem lub specjalnym płynem udrażniającym. Rozumiem, że przejrzałeś całą drukarkę pod kątem zacięcia papieru, jego resztek bądź innego obcego ciała?