Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłącznik pompy paliwa w polonezie atu plus

23 Maj 2005 22:13 3882 14
  • Poziom 12  
    dobry wszystkim.chciałem sie poradzić w jaki sposób moge zainstalować w swoim poldku wyłącznik pompy paliwa.Nie mam o tym pojęcia więc prosze kogokolwiek aby mi pomógł.wymieniłem dzisiaj pompe na nową,ponieważ poprzednia uległa spaleniu.brak dostatecznej ilości paliwa w zbiorniku(nie zanosi sie sie na to żeby po wymianie coś sie zmieniło w tym temacie).dlatego postanowiłem zamontować sobie wyłącznik żeby nie narażać sie znowu na koszty.prosze o pomoc krok po kroku.z góry dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Musisz znależdz bezpiecznik pompy paliwa,obwód który do niego jest podpięty zasila pompę paliwa ,należy go przeciąć za bezpiecznikiem i w miejsce przecięcia wstawić przekaźnik.Cewkę przekaźnika należy zasilić z elektrozaworu przy parowniku,tylko musisz dobrać odpowiedni przekaźnik.
  • Poziom 25  
    Najlepiej daj przekaźnik, schemat masz na priv.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    przekaźnika narazie nie mam i niewiem jaki mam kupić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie robiłbym tego. Kłopoty mogą pojawić się jak będzie potrzeba pracy na benzynie. Paliwo powinno przepływać przez instalację paliwową. Jedyną radą jest utrzymywanie pewnej ilości paliwa w zbiorniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    To nie o to chodzi. Nienawilżane przewody paliwowe z gumy jeśli można tak określić, parcieją i po jakimś, nawet niedługim czasie nieużywania paliwo zaczyna przez nie przesączać się, jeśli odpali się silnik na benzynie. Szczególnie przy wtrysku gdzie jest spore ciśnienie. No i może się to skończyć pożarem. Byłem świadkiem takiego przypadku, właśnie w Polonezie i sądzę, że nie był to przypadek odosobniony. Dlatego dobrze jest jeśli benzyna cały czas krąży w układzie paliwowym.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    temat wałkowany kilka razy,odłączać?,tylko po co,w zbiorniku musi być około 15 l.paliowa temat załatwiony.
  • Poziom 15  
    Przymiarki robię do czasowego wyłącznika pompy paliwa 15 sek praca 2 min wyłączona .
  • Poziom 32  
    kamihen napisał:
    Przymiarki robię do czasowego wyłącznika pompy paliwa 15 sek praca 2 min wyłączona .

Ale po co, skoro i tak trzeba utrzymać pewien poziom benzyny w zbiorniku?
  • Poziom 15  
    Napisał Panda02
    Ale po co, skoro i tak trzeba utrzymać pewien poziom benzyny w zbiorniku?
    Po to żeby wydłużeć żywotność pompy.
  • Poziom 12  
    co do montażu przekaźnika mocno sie zastanowie.dzięki za rady.