Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solo 639 - Rozszczelniony zbiornik oleju, jak połączyć- skleić ?

30 Kwi 2015 18:59 1773 9
  • Poziom 18  
    Witam posiadam piłę spalinową solo 639, rozszczelnił się zbiornik oleju. Oryginalnie był zgrzany, w jaki sensowy sposób to złączyć, żeby było szczelne?. Na jednym boku praktycznie zerowy dostęp.
    Wygląda to tak.
    Solo 639 - Rozszczelniony zbiornik oleju, jak połączyć- skleić ? Solo 639 - Rozszczelniony zbiornik oleju, jak połączyć- skleić ? Solo 639 - Rozszczelniony zbiornik oleju, jak połączyć- skleić ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niczym tego nie skleisz w jakiś sensowny sposób.

Możesz spróbować odtłuścić dokładnie brzegi i posmarować jakąś pastą do uszczelniania mis olejowych i wszystko skręcić cienkimi wkrętami. Kiedyś tak robiłem a wkręty miałem ze starego napędu CD komputera.
    Wystarczy powiercić kilka otworków wiertłem około 0.6mm i wkręcić te wkręty .
  • Poziom 18  
    tak właśnie myślałem żeby skręcić wkręcikami, a są kleje dwu składnikowe do tworzyw abs itd, niby po opisach są takie dobre, że rozpuszczają plastik i go wtedy kleją.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Żaden klej tego nie sklei, nawet pięcio-składnikowy.
    To miało już kontakt z olejem i nie jesteś tego w stanie dokładnie odtłuścić.
    Normalnie to jest klejone za pomocą zgrzewarek ultradźwiękowych.
  • Poziom 18  
    To jedynie silikon i wkręty czy jeszcze ktoś coś doradzi ? A TECHNICOLL KLEJ METAKRYLOWY ?. Stosował ktoś ?
  • Poziom 15  
    A może kupić używaną skrzynię na olx albo allegro? Pewnie wyjdzie taniej niż super klej.
  • Poziom 18  
    Za bardzo nie ma, były ze dwie to i tak koszt co najmniej 100zł.
  • Poziom 22  
    Jakie tworzywo ,sprawdż czy może termoplastyczne ,może zgrzać lutownicą ?
  • Poziom 29  
    Być może, uda się się zrobić (zespawać) firmie która trudni się spawaniem plastiku. :D