Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka spalinowa NAC 3.5KM - z napędem- "zwolnienie" kosiarki

01 Maj 2015 03:57 5187 6
  • Poziom 16  
    Orientuje się ktoś, czy w tej kosiarce można coś zrobić a żeby po wciśnięciu dźwigni od napędu, kosiarka jechała trochę wolniej? Tzn. można jakoś wyregulować prędkość jazdy, przy załączonym napędzie?
  • Poziom 38  
    Mam kosiarkę z takim silnikiem, ale jest to model "do pchania".
    Wydaje mi się, że jeśli nie można regulować przełożenia pomiędzy silnikiem a kółkami to jedynie co możesz zrobić to zmiana obrotów silnika - czyli ich zwolnienie.

Takie silniki mają regulator obrotów, który odpowiednio ustawia przepustnicę, jest to wszystko od strony gaźnika. Jest tam śruba regulacyjna, którą w pewnym zakresie można wyregulować obroty pracy silnika a więc także prędkości jazdy w twoim przypadku. Jeżeli chcesz zdjęcie regulatora, to musisz poczekać do wieczora, kiedy będę w domu; wtedy mogę wrzucić.
  • Poziom 21  
    Nic nie zrobisz z obrotami bo ci będzie gasnąć silnik.Jedyna rada to zmienić koło pasowe w napędzie kosiarki na mniejsze na wale . Prędkość obrotowa wału jest powiązana z prędkością jezdną kosiarki
  • Poziom 38  
    W mojej kosiarce silnik nie gaśnie.
    Śrubą ze sprężynką w centralnej części zdjęcia pozwala regulować obroty pracy silnika w dużym zakresie.

Może źle się wyraziłem w poprzednim poście, ale w mojej kosiarce regulator ma za zadanie utrzymywać zadane obroty niezależnie od obciążenia silnika; nie jest to, jak może kolega myślał tylko prosta zmiana uchylenia przepustnicy.
  • Poziom 21  
    Jak zmniejszysz obroty to na niskiej trawce ok jeżeli wiedzie w gęstą trochę wyższą trawę to kosiarka będzie zdychać
  • Poziom 16  
    Ok, to teraz już wiem, że jest to grubsza sprawa z tym "zwolnieniem" kosiarki.