Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HAD5 - Siłownik nie wysywa się

01 Maj 2015 11:07 1290 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam Automat do bramy KSE-SWING z siłownikami HAD5. Mój problem polega na tym, że musiałem wysprzęglić siłownik, dziś (kiedy minął miesiąc od wysprzęglenia) nie mogę wysunąć teleskopu. Nie wysuwa się jak naduszę na pilot mimo że silniki chodzą i teleskop się obraca. Próbowałem go ręcznie wykręcić, ale tylko się obraca, za nic nie chce się wysunąć.

Proszę o poradę, jak mam wysunąć ten teleskop.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Trochę chaotyczne te informacje...
    Piszesz że teleskop się obraca..To znaczy że nie jest podczepiony do skrzydła bramy?
    Spróbuj zatrzymać ręką aby się nie obracał to może się wysunie albo wsunie w zależności w którą stronę będzie pracował silnik...

• Poziom 15  
    Jeśli obracasz tłokiem, to na pewno się wkręca lub wykręca. Ewentualnie bolec rozblokowujący nie odbił (sprawdź czy blokuje i rozblokowuje) - sprawdź proszę kilka razy. Nasmaruj ewentualnie uszczelkę na tłoczysku, aby lekko pracowało.
  • Poziom 7  
    Teleskop nie jest podczepiony do bramy i jest wkręcony (gdy jest podczepiony to tylko słychać silnik i po 2 sekundach się wyłącza). Jak ręką zatrzymuje to tłok się dalej obraca jednak nie potrafię stawić tak silnego oporu ręką żeby się wykręciło lub stanęło, obraca się, tylko wolniej.

Dodam też że tłok kręci się w prawo i w lewo.

Blokada tłoka przez kluczyk działa, jutro przesmaruję