Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosta strona internetowa parafii - jakie koszta ?

kubek22222 01 Maj 2015 11:17 936 7
  • #1 01 Maj 2015 11:17
    kubek22222
    Poziom 9  

Witajcie. Robię strony internetowe, ale tylko tak dla siebie - żeby się nauczyć.
    Mieszkam w dosyć małym miasteczku, urząd gminy ma już swoją stronę, lecz nasza parafia nie, a wiem, że proboszcz chciałbym takową mieć. Chciałbym wyjść do niego z propozycją zrobienia takiej strony i "opiekowania" się nią gdy już będzie dostępna w sieci. Tutaj pojawiają się moje pytania:
    1.Ile zażyczyć sobie za zrobienie tej strony?
    2.Ile zażyczyć sobie za nadzór takiej strony(na miesiąc)? W takim sensie, że uaktualniałbym ogłoszenia, aktualności, zdjęcia w galerii i takie tam.
    3.Jakie są koszta utrzymania takiej strony? Ogólnie za co będę musiał zapłacić żeby tą stronę wrzucić do neta, a później za co będę musiał płacić żeby ta strona była dostępna? - w tym jestem kompletnie zielony

PS. Moja strona wyglądałaby jakoś tak:
    http://www.swjozef.cal24.pl/index.php/home
    Niezbyt skomplikowana.

0 7
  • Servizza
  • Servizza
  • Pomocny post
    #3 01 Maj 2015 11:33
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Maj 2015 11:49
    kubek22222
    Poziom 9  

Na stronie home.pl znalazłem domenę za 0zł. Czyli za wykupienie domeny nic nie płacę, ale opłatę za jej używanie będę musiał ponosić, tak?
    @Bogdan jak wygląda wersja robocza strony? Co ma być w niej zawarte?

0
  • #5 01 Maj 2015 12:17
    piotrd76
    Specjalista Automatyk

kubek22222 napisał:
    Witajcie. Robię strony internetowe, ale tylko tak dla siebie - żeby się nauczyć.

A zastanawiałeś się już, jak to rozliczysz od strony podatkowej? Bo zakładanie DG dla utrzymywania jednej strony www ma mały sens, a parafia niekoniecznie może być chętna na spisywanie UoD czy U-Z i związaną z tym "papierologię".

0
  • #6 01 Maj 2015 12:22
    kubek22222
    Poziom 9  

Przeklęty ZUS... Dopadnie mnie nawet na elektrodzie... ;)
    Dam sobie radę z "papierkowymi" sprawami ;)

0
  • Pomocny post
    #7 03 Maj 2015 22:23
    smigol009
    Poziom 12  

Musisz wykupić 2 rzeczy:
    - konto hostingowe - miejsce na serwerze, gdzie umieścisz stronę
    - domenę - adres strony, po zakupieniu konta masz jakiś tam adres standardowy, ale dodatkowa domena daje możliwość adresu krótkiego, bardziej atrakcyjnego, np. parafia.pl

Kwestie finansowe uzależnione są głównie od: stopnia skomplikowania strony oraz, na rynku lokalnym oraz w sumie twojej rangi jako web designera. Myślę, że wyjściowe parę stówek będzie ok.
    Kwestia rozliczeń finansowych leży po stronie proboszcza, to jego sprawa jak to rozliczy.

Konto i hosting wykupujesz na niego, bo to będzie jego strona, nie twoja.

Co do cen za prowadzenie i aktualizację, to będąc fair, powinieneś brać pieniądze na konkretne działania. Można przyjąć że jedna, prosta aktualizacja to koszt paru dyszek. Oczywiście warto ustalić to na początku.

0
  • #8 04 Maj 2015 11:51
    kubek22222
    Poziom 9  

O, dzięki dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

0