Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satelite L50-A-19N - głośna praca wentylatora i jego wymiana

daktyl3 01 May 2015 15:10 1236 3
    daktyl3
    Level 7  
    Nie wiem czy dobrze tu napisałem ale ok. Otóż mam laptopa Toshiba Satellite i od jakiegos czasu laptop buczy. Załączam go, wszystko cicho i ok. Po chwili zaczyna tak głosno buczeć, wibrować.. choćby ktos załączył piłę łańcuchową, potem się troszeczke uspokaja ale dalej chodzi jakby silnik samolotu... Próbowałem wyczyscić wentylator, trochę przeczysciłem ale problem dalej wystepuje. Będę potrzebował nowy wentylator?
    sosarek

Level 43  
    Wyczyść porządnie układ chłodzenia, nałóż nowe pasty, jeśli wentylator nadal będzie pracował nierówno wymień go.
    dt1
    Admin of Computers group
    Zdemontuj wentylator i trzymając go w ręku zobacz, czy łopatki przy obracaniu nie haczą o obudowę wentylatora. Przy upadku lub mocniejszym uciśnięciu obudowy w miejscu chłodzenia można nieco skrzywić obudowę wentylatora, a to starczy. Jeśli nie ociera o nic, a hałasuje, wymień go - zamiennik nie powinien być drogi (chociaż to oczywiście kwestia modelu).
    owalo
    Level 12  
    Witam.
    Miałem podobny problem z Satelite J10 .Laptop już wiekowy i dość trudno z częściami. Postąpiłem może niezbyt fachowo , lecz skutecznie. Rozebrałem sprzęt , wyczyściłem radiator i wentylator. Ten głośny dźwięk to tulejki wentylatora. Zdjąłem łopatki i do panewek wlałem dwie krople oleju silnikowego. Od roku mam spokój. A nowy wentylator jednak kupiłem , niech poczeka .
    Pozdrawiam