Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Znen wskaźnik poziomu paliwa źle wskazuje.

01 Maj 2015 18:08 2211 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa w skuterze Znen (Chiński produkt).
    Najpierw na zegarze pokazywało pusty zbiornik więc wymieniłem pływak, pokazuje pełny zbiornik, co może być nie tak?
    Pozdrawiam venuss.
  • Poziom 10  
    Jeżeli cały czas pokazuje jeden poziom (w tym wypadku pełny bak) sprawdź czy czasem pływak się nie zawiesił oraz czy wtyczka ma dobry styk.
  • Poziom 7  
    Pływak wyciągałem już dwa razy styki przeczyszczone .
    Dalej pełny zbiornik :)
  • Poziom 10  
    W takim razie jak prawdopodobnie jest sprawny to może zasymulować sam czujniki na wtyczce... Ilu pinową wtyczkę posiada ten skuter - dwa czy trzy piny?
  • Poziom 7  
    wtyczka 3 piny
  • Poziom 10  
    Wyjście z czujnika poziomu paliwa powinno dawać zmienną rezystancję uzależnioną od poziomu paliwa więc między dwoma pinami powinieneś zmierzyć jakąś rezystancję, czy tak jest?

Dodatkowo można by na wtyczce już idącej do stacyjki podpiąć jakiś potencjometr i zasymulować taki czujnik (zobaczyć czy się zmienia poziom paliwa) oraz trzeci pin zwarty do masy powinien spowodować zapalenie się kontrolki rezerwy.

Jaki poziom paliwa wskazuje stacyjka gdy masz rozpiętą wtyczkę, pełen zbiornik?
  • Poziom 7  
    Gdy odłączam wtyczkę wskazówka opada myślę że coś z pływakiem, ostatnio jeszcze raz wydobyłem pływak ze zbiornika i poruszałem nim i zaczął działać po wsadzeniu znowu lipa.