Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wsparcie Windows 10 dla platform Raspberry Pi, Arduino

TechEkspert 01 May 2015 19:36 2829 4
 • Wsparcie Windows 10 dla platform Raspberry Pi, Arduino
  Microsoft przygotował wsparcie w Windows 10 dla platform wykorzystywanych w projektach DIY. Wczesną wersję Windows 10 będzie można uruchomić na Raspberry Pi 2, Minnowboard Max, Microsoft będzie wspierać integrację z Arduino. Windows 10 IoT Core ma być wersją systemu operacyjnego MS ułatwiającą budowę urządzeń IoT na małych i tanich platformach wspieranych przez MS.
  Microsoft podjął współpracę z Arduino, pierwszym efektem są Windows Remote Arduino oraz Windows Virtual Shield for Arduino.
  Windows Remote Arduino jest otwartoźródłową biblioteką Windows pozwalającą na komunikację z Arduino za pośrednictwem USB oraz Bluetooth.
  WVS for Arduino jest biblioteką dla Arduino UNO pozwalającą na komunikację z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Windows 10.

  Wygląda na to, że Microsoft tworzy ciekawy ekosystem wokół Windows 10, zarówno wydając wersję systemu przeznaczoną na popularne i tanie platformy mini komputerów, jak również natywnie wspierając jedną z najbardziej popularnych platform mikroprocesorowych, jaką jest Arduino.

  Microsoft oczekuje odpowiedzi środowiska DIY na swój krok, ma to zapewnić dalsze prace nad rozwojem przedstawionego oprogramowania, którego dojrzała wersja ma się pojawić już tego lata.  Microsoft współpracuje także z Hackster.IO zarówno w ramach organizowanych wydarzeń, jak i wielu technologii np. Windows i Azure, w efekcie można się spodziewać zwiększenia zakresu wspieranego przez Windows sprzętu dedykowanego dla DIY i IoT.

  Już teraz projekty oparte o Raspberry Pi i Arduino zaskakują swoimi możliwościami, przy obecnym wsparciu Microsoft i dynamicznym rozwoju IoT można się spodziewać coraz ciekawszych konstrukcji.

  Źródło:
  http://blogs.windows.com/buildingapps/2015/04/29/microsoft-brings-windows-10-to-makers/

  Cool? Ranking DIY
  Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  About Author
  TechEkspert
  Editor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Has specialization in: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert wrote 3866 posts with rating 3279, helped 12 times. Been with us since 2014 year.
 • #2
  Adix3
  Level 13  
  ehhh... a myślałem już, że będę mógł postawić Windows 10 na ATmega32 lub ATmega64 (dla Windows 10 64 bit)... jak zwykle zawiodłem się na M$...
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Modecom601
  Level 13  
  Jego żart chyba minął Cię w drzwiach...
 • #5
  n6210
  Level 29  
  O ile mnie pamięć nie myli Windows 10 na RPi nie oznacza pełnego graficznego windows jak być może niektórzy sobie wyobrażają. Ma być dostępna jedynie "warstwa" tekstowa. Warto by to dodać :)