Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann Promatic 2 - moduł bezprzewodowy nie otwiera bramy

zmosmo 01 Maj 2015 20:06 672 1
  • #1 01 Maj 2015 20:06
    zmosmo
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam napęd do bramy segmentowej Hormann - Promatic 2 z demontażu.
    Napęd ten posiada moduł bezprzewodowy oryginalny Hormanna, lecz wcześniejszy właściciel ze względu na połączenie dwóch bram razem zastosował alternatywny moduł bezprzewodowy innej firmy (były spięte dwie bramy dodatkowo kablem, w celu synchronizacji, prawdopodobnie żeby otwierało się jednym pilotem dwie).
    Napęd obsługiwany jest z tego alternatywnego modułu - wszystko chodzi bez problemu.
    Ponieważ zakupiłem 2 oryginalne piloty Hormanna (HSE..) chciałem wypiąć moduł alternatywny i obsługiwać napęd firmowym nadajnikiem Hormanna.
    To pudełeczko z modułem podłączone jest z napędem zgodnie z instrukcją (3 kable).
    Zaprogramowałem pilota wciskając mały przycisk z module bezprzewodowym i nawiązał komunikację - jak przyciskam przycisk w pilocie to świeci dioda w module.
    Niestety moduł nie wywołuje żadnej akcji w napędzie.
    Więc pytanie mam następujące - czy w związku z zastosowaniem alternatywnego modułu wcześniejszy właściciel mógł zmienić jakieś ustawienia w napędzie?
    Czy raczej coś jest nie tak z tym modułem Hormanna i jak ewentualnie to sprawdzić?
    Dzięki z góry.
    Piot.r

0 1
  • #2 03 Maj 2015 19:43
    zmosmo
    Poziom 9  

Witam,
    Powalczyłem w długi weekend i problem rozwiązany. Pomogło wypięcie alternatywnego modułu radiolinii. Wszystko działa jak powinno z oryginalnymi pilotami.
    Wypięty drugi moduł przyda się pewnie do innego urządzenia :)
    Pozdrawiam
    Piotr

0