Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 6948 - Nie kończy programu, błąd F8

02 Maj 2015 00:35 5775 1
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADP 6948. Zmywarka nie kończy programu, myje przez godzinę, dwie (w zależności od programu), w między czasie timer wydłuża czas mycia, po czym wyskakuje błąd F8 albo dochodzi do 0:00(na programie szybkim) i myje dalej, ale nie chce przeskoczyć do fazy suszenia. Wydaje mi się że podczas programu grzeje wodę.

Zmywarka bez problemu przechodzi cały tryb serwisowy w ok 10 min, wodę grzeje na pewno, po otwarciu leci gorąca para. Program namaczania (mycie tylko zimną wodą, czas 12 min) też kończy.

Wszystkie dysze ma drożne, myłem ją także tymi specjalnymi środkami dwukolorowymi. Dzisiaj ją rozkręciłem i sprawdziłem czujnik OWI multimetrem, opór zmienia się pod wpływem temperatury, wzrost napięcia po świeceniu latarką więc wydaje mi się że jest ok. Zbiornik na lewym boku także wygląda na czysty. Po pojawienia się tego błędu w zmywarce nie stoi woda ani piana więc odpływ też jest sprawny. Ogólnie zmywarka była bardzo rzadko używana bo stoi na w domu na działce, po rozkręceniu wygląda prawie jak nowa. Przeczyściłem też wszystkie filtry w komorze zmywania jak i przy wężu do pobierania wody.

Zmywarka ogólnie myje całkiem dobrze pomimo, że nie kończy programu i nie suszy. Czytałem o błędzie F8 tutaj i ogólnie w necie, ale żadne rozwiązanie nie pomogło, czyściłem ją, sprawdzałem czujnik i dalej to samo. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Czujnik OWI jest taki:
    Zmywarka Whirlpool ADP 6948 - Nie kończy programu, błąd F8
    Model to chyba 484000000420
  • Poziom 8  
    Jak zakończył się ten problem?
    Mam identyczną sytuację... również wszystkie środki zaradcze nie skuteczne.